середа, 16 травня, 2018, 16:25 Економіка
Пріоритетним планом для України є розблокування діалогу з МВФ, – Мокан
ZIK
ZIK

Міністерство фінансів і Національний банк наголошують на тому, що потрібно хоча б частково виконати меморандум з МВФ і проголосувати у другому читанні законопроект про антикорупційний суд. Адже саме він дасть можливість розблокувати діалог з МВФ і залучити черговий транш, завдяки якому хоча б частково можна буде віддати старі кредитні кошти і погасити або компенсувати той дефіцит, який зараз починає формуватися в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Василь Мокан.

«Період реструктуризації боргу до 2018 року, яку провела свого часу колишній Міністр фінансів України Наталія Яресько, давався нам як можливість для справді  економічного прориву, а також як певне відтермінування наших зобов’язань. Зокрема, щоб ми мали час впровадити реформи, залучити інвестиції та відновити власного виробника. Тобто йдеться саме про структурні зміни в економічній сфері», – сказав Мокан.

Тому він вважає, що наразі Україна має два варіанти розвитку подій: пріоритетний та бажаний.

«Пріоритетний – це той, про який говорить зараз Міністерство фінансів і Національний банк, що потрібно хоча б частково виконати меморандум з МВФ, а також проголосувати у другому читанні законопроект про антикорупційний суд. Адже він дасть можливість розблокувати діалог з МВФ і залучити черговий транш, принаймні до осені, щоб хоча б частково віддати старі кредитні кошти і погасити або компенсувати той дефіцит, який зараз починає формуватися. Якщо йтиме мова про бажаний, розвиток подій, то мова про виконання бюджету і ріст дохідної частини. Але у мене немає оптимізму, що в кінці року ми зможемо перевиконати бюджет на 3,1 відсотка, про які зараз говорять», – прокоментував політолог.

За його словами, прогнози щодо зростанню ВВП зараз гірші, ніж були на початку року з боку наших міжнародних партнерів. Тому бажаний варіант, звідки брати гроші, залишається тільки перспективою.

Також його опонент у студії, співзасновник громадської платформи «Нова країна» Андрій Длігач розповів, що приватизація не змінить радикально ситуацію в країні. Адже потрібна проривна податкова реформа, яка впровадить податок на виведений капітал, розблокує питання ринку землі. Потрібно докорінно змінить судову систему, яка підконтрольна олігархам та корупційним структурам.

«З урахування усіх цих факторів, ми зможемо розблокувати процес припливу іноземних інвестицій в країну. Буде два фактори, які впливатимуть на події: перший – це вибори, які можуть відбутися достроково. Другий – це ризик, що уряд і парламент «залізуть» до резервів Нацбанку для виплати наших зовнішніх боргів, що поставить знову під удар гривню», – наголосив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:12 :15