середа, 16 травня, 2018, 10:24 блоги Політика
Обшуки в «РИА Новости» – «лучше поздно, чем никогда»
Сергій Костеж
мандрівник, історик
Фотографія затриманого СБУ керівника «РИА Новости. Україна» Кирила Вишинського на екрані під час брифінгу, щодо розкриття діяльності мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, у Києві, 15 травня 2018 р. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Фотографія затриманого СБУ керівника «РИА Новости. Україна» Кирила Вишинського на екрані під час брифінгу, щодо розкриття діяльності мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, у Києві, 15 травня 2018 р. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Несподівані обшуки в формально українському виданні (так-так, воно зареєстроване в Україні як окремий бренд) «РИА «Новости» Україна вразили багатьох.

По-перше, всі давно чекали, коли це станеться, оскільки ні для кого не є секретом, чим є РІА і філіалом якого видання де-факто є зареєстроване в Україні ЗМІ.

По-друге, дане медіа витримувало загалом проросійську риторику, зокрема, організовуючи круглі столи «експертів», відомих своєю проросійською позицією. Це дратувало багатьох.

І ось, сталося. ГПУ у Facebook рапортує про успіхи і про те, що було знайдено під час обшуків: георгіївська стрічка, гроші, якась мапа з «Новоросією».

Окей, і…. все?

Ні, я серйозно.

Тому що, наприклад, по головному редактору «Вестей» Гужві було значно більше матеріалу і значно більш компрометуючого. Це не завадило йому уникнути кримінального переслідування в Україні, а «Вестям» – і далі спокійно працювати.

Спокійно працюють ціла купа інших ЗМІ, що регулярно критикуються в соцмережах багатьма користувачами як «проросійські», хоча це ще слід довести.

І немає серйозних приводів до того, щоб вони припинили свою роботу.

Обшуки в «РИА Новости» також дуже показові – знайдено нібито компрометуючі речі, але стаття обвинувачення (Державна зрада) може бути висунута проти фізичної особи, але не проти ЗМІ як такого. Його діяльність може бути припинена, якщо буде доведено, що дане медіа як організація дійсно сприяла порушенню конституційного ладу в Україні.

І нарешті – збіг або ні, але обшуки в РИА Новости сталися після того, як ряд ЗМІ опублікували листування Онищенка з керівниками фракції БПП у парламенті – Ігорем Кононенком та Сергієм Березенком. Відверті розмови про відкати та про політичну корупцію, і хто кому скільки «книжечок» винен за те чи інше голосування, може серйозно нашкодити президентському рейтингу та його політичній силі за рік до виборів.

Чи не є це намагання збити інформаційну хвилю, адже раніше ми не один раз спостерігали численні випадки, коли чергова «зрада» нашвидкуруч перекривалася несподіваною «перемогою»?

І що ж тепер? Після чергового компромату від Онищенка ГПУ і СБУ накриватимуть ще одне проросійське ЗМІ? В такому випадку, швидких перемог запас є добрий – до виборів, якщо не далі.

Питання лише в тому, наскільки ці перемоги будуть закріплені юридичними наслідками. В ЄС і США вжили ряд рішучих заходів проти російських пропагандистських псевдо-медіа. Якщо ГПУ доведе справу з РИА до кінця, ми отримаємо добрий прецедент. Якщо ні – це буде ще один провал на ниві гібридної війни з РФ.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 05:11 :54