середа, 16 травня, 2018, 15:29 Політика
Наші вибори проходять в два етапи – спочатку обирають олігархи, а тоді – народ, – політолог
ZIK
ZIK

Українські вибори завжди проходять в два тури. В першому турі олігархи або сідають за стіл переговорів, або через свої ЗМІ роблять свій вибір. А тоді вже народ обирає, виходячи з тих пріоритетів, які розставлені фінансово-промисловими групами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Василь Мокан.

«Перспектив ухвалення закону про імпічмент в нинішніх умовах немає, але він необхідний, адже, на жаль, у нас дуже багато норм Конституції не врегульовані окремими законами. В тому числі це стосується і антикорупційного суду – ще в 2016 році законом ми зобов’язалися його створити, але окремо закону для цього не ухвалили», – зазначив Василь Мокан.

Також він пригадав, що ухвалення закону про імпічмент Президента було однією з обіцянок після Революції Гідності, в тому числі і Петра Порошенка та коаліції.

«Якщо Президент нічого не боїться, він впевнений у своїй діяльності і народові, який його обрав, то не повинен боятися існування відповідного закону, який дає можливість провести його імпічмент. Але те, що робить Дерев’янко, не є законним шляхом, а лише піар-кампанією», – заявив політолог.

Він переконаний, що це продовження тієї лінії, яку розпочинав ще Міхеїл Саакашвілі, але жодних перспектив вона не має.

Окрім цього експерт відповів на питання, чи, можливо, Президенту, у зв’язку з законом про імпічмент, варто боятися не народу, а олігархату.

«Сьогодні немає олігархічного консенсусу, який був у 2014 році щодо єдиної кандидатури на посаду президента, яку б підтримали олігархи. Зараз ситуація настільки непередбачувана, що неможливо спрогнозувати результат президентських виборів у 2019 році», – підкреслив фахівець.

За його словами, окрім того, що не має фаворитів майбутніх виборів, є величезна кількість людей, які ще не визначилися.

«Я завжди говорив про те, що у нас вибори проходять у два тури. Перший тур, це коли олігархи або сідають за стіл переговорів, або за допомогою власних телеканалів роблять свій вибір. А тоді вже обирає народ, виходячи з тих пріоритетів, які розставлені крупними фінансово-промисловими групами», – заявив політолог.

Він переконаний, що ця ситуація ніколи не призведе до змін ні у Верховній Раді, ні в інших органах влади.

«Я абсолютно розділяю позицію, що потрібно оновлювати, зменшувати прохідний бар’єр. Бо в нас все діє за принципом – переможець отримує все. Парламентські партії, коли ухвалюють якийсь законопроект, в першу чергу захищають власні інтереси, а всіх інших – в другу чергу. Парадокс полягає в тому, що там сидять представники цих самих партій, і як зламати цю систему – дуже складне питання», – підсумував Василь Мокан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:21 :15