середа, 16 травня, 2018, 9:59 Регіони
Міністр культури відкрив в Ужгороді фестиваль «СлободаКульт»
Міністр культури відкрив в Ужгороді фестиваль «СлободаКульт»
Міністр культури відкрив в Ужгороді фестиваль «СлободаКульт»

В Ужгороді стартував двотижневий культурний форум «СлободаКульт». Участь у ньому беруть близько 150 митців і мисткинь, дослідників культури зі Слобожанщини (перш за все, з Харкова).

На відкритті форуму «СлободаКульт» міністр культури України Євген Нищук пообіцяв попрацювати над внесенням Галагова до списку ЮНЕСКО, – інформують організатори.

Зокрема, Євген Нищук зазначив: «Ми вже зробили велику роботу задля того, щоб внести комплекс Держпрому в Харкові у списки ЮНЕСКО, подали номінаційне досьє, а тепер думаємо, як це зробити і з ужгородським колишнім урядовим кварталом Галагов. Що є спільне у цих регіонів, те, що тут є що зберігати».

Також міністр культури зазначив, що разом із Геннадієм Москалем обговорили питання можливості об’єднання закарпатських замків в комплекс, якому варто надати статус національного, а також можливого створення музею лісосплаву.

Міністр культури відкрив в Ужгороді фестиваль «СлободаКульт»
Міністр культури відкрив в Ужгороді фестиваль «СлободаКульт»

Після офіційної частини розпочалася літературно-дискусійна програма форуму «Свої» й «чужі» в часи війни» за участю українського поета, прозаїка та громадського діяча Сергія Жадана та письменника, журналіста, автора роману «Іловайськ» Євгена Положія.

«Є чітко зрозумілий «чужий»: той, хто проти нас воює. Коли ж ми всередині себе починаємо штучно ділитися на свій-чужий, визначати, хто з нас більший українець, а хто менший, ми втрачаємо силу. Є війна, яку ми маємо виграти, є люди, яких маємо повернути, і є права людини, які непорушні: навколо цього маємо консолідуватися», зазначив письменник під час розмови.

У перший день для відвідувачів відкрили три виставки. Виставка «Родинний альбом» на Набережній Незалежності це фотографії закарпатських і слобідських родин за останні сто років, зібрані юними відвідувачами Харківської і Закарпатської обласних бібліотек для дітей та юнацтва. Спроба зрозуміти регіон, аналізуючи зовнішній вигляд людей, ключова нитка модної програми форуму.

«Ми хочемо виявити внутрішнє спільне – через зовнішні разючі відмінності, – говорить кураторка програми «Мода» Зоя Звиняцківська. – Слобожанщина і Закарпаття, два фронтири на Заході і Сході країни, обидва прикордонні, обидва мультикультурні, насправді багато в чому подібні одне до одного, хоча на перший погляд гранично різні».

«СлободаКульт», рамкова виставка однойменного форуму, розмістилася на двох локаціях: в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» та галереї «Ілько». Тут понад 150 творів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, фотографії та відеоарту, створеного на Харківщині й Сумщині.

«Почути голос мистецтва це наш спосіб і відчути, і проаналізувати регіон, говорить одна з кураторок ключової виставки Оксана Баршинова. Як він зміг протистояти так званим «народним республікам»? Чому його багато хто вважає заледве не проросійським, а він глибоко український, український сучасно з відкритістю до нового, з готовністю включатися в європейський контекст».

Третя виставка виставка плакату «Чорнобиль 30 + Фукусіма 5» міжнародної трієнале екоплакату 4-й БЛОК, що вже майже 30 років проходить у Харкові. Виставка відкрилася в атріумі Закарпатської ОДА.

Завершився вечір концертом на театральній площі «Радіо «Афродита» (так називалась короткохвильова радіостанція УПА) нового проекту Міська Барбари з Юрком Єфремовим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:15 :52