середа, 16 травня, 2018, 13:29 Політика
Луценко «спиною відчуває» тиск на дисциплінарну комісію у справі Холодницького
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевняє, що забезпечить незалежність рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) під час розгляду скарг на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, незважаючи на спроби зовнішнього впливу.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Що зробить КДКП (яке рішення за скаргами на Н.Холодницького буде ухвалено – ІФ), мені не відомо, кажу абсолютно щиро. Я, звичайно, спиною відчуваю великі маневри, кажуть про якісь спроби впливу на КДКП», – зазначив генпрокурор в інтерв’ю агентству.

Відповідаючи на питання про те, з чийого боку є спроби вплинути на КДКП, він заявив: «Ще раз кажу – я спиною відчув, що такі спроби робилися, тому ми включили всі механізми Генеральної інспекції, щоб захистити доповідача і всіх членів КДКП від можливих зовнішніх впливів».

Ю. Луценко підкреслив, що його завданням є забезпечення незалежності прийняття рішення. «Незалежно від мене як одного з авторів звернення, від прихильників або супротивників пана Холодницького. І я це зроблю», – запевнив генпрокурор.

За його словами, в даний час Н. Холодницькій в повній мірі виконує всі свої обов’язки і підписує документи САП.

Як повідомлялося, 30 березня 2018 року стало відомо, що в КДКП з підписами генпрокурора і директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника спрямовані дисциплінарні скарги про вчинення Н.Холодницьким дисциплінарних порушень. За інформацією Генпрокуратури, дисциплінарні скарги були направлені в КДКП в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ спільно з Генпрокуратурою за здобутим в ході слідства фактами.

А.Ситник розповів про справи, негативні процеси навколо яких послужили підставою для відкриття кримінального провадження, за яким Н.Холодницькій викликається на допит як свідок у департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури.

«Йдеться про справу щодо розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси; справу за заявою в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди; справи, що стосується фірми «Золотий мандарин», яку пов’язують з народним депутатом Логвинським (Георгій Логвинський, фракція «Народний фронт» – ІФ); розслідування, пов’язані з е-деклараціями вищих посадових осіб; розслідувань, пов’язаних з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу», – розповів він.

Сам Н.Холодницький заявив, що, як і раніше, виконує свої обов’язки на посаді керівника САП, відставки і звільнення не боїться.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 09:19 :08