середа, 16 травня, 2018, 15:38 Політика
Керченський міст зачепить інтереси багатьох держав Чорноморського басейну, – Фейгін
ZIK
ZIK

Україна уже зараз має ставити питання про Керченський міст у міжнародних судових інстанціях. Адже цей шляхопровід перешкоджає судноплавству, відтак завдає державі і матеріальні збитки. Він зачіпає інтереси не лише України, а й Туреччини, Румунії та багатьох інших держав Чорноморського басейну.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив російський адвокат Марк Фейгін.

Коментуючи відкриття Кримського мосту, він наголосив: Україні слід просто зараз звертатись у міжнародні судові інстанції, щоб змінити правову ситуацію із зазначеним об‘єктом.

«Крим окупований, тож із юридичної точки зору, питання цього мосту залишатиметься спірним ще дуже довгий час. Або до моменту, поки не вирішиться ситуація із статусом півострова, або ж доки ситуація в Росії взагалі не зміниться», – зазначив Фейгін.

Та навіть зараз Керченський міст перешкоджає судноплавству, що йде в інтересах України. Відтак, завдає нашій державі збитки.

«Тобто, окрім того, що територія і так є окупованою, потрібно вже зараз вимагати матеріальної компенсації за зведення цього об‘єкту. Не варто чекати, коли виникне питання, чий це міст і як його забирати у якості контрибуції», – підкреслив адвокат.

Окрім того, він зауважив: Кримський міст – не лише споруда, яка забезпечить логістику між Росією та окупованою частиною України, а й елемент політики.

«Таким чином російська влада утверджує себе в Криму, з‘єднуючи воєдино свою материкову територію із окупованим півостровом. Тож вважаю це предметом нових вимог в ООН та інших організацій. Це змінює політичну географію та порядок, що залишався у пост-воєнному світі середини ХХ століття», – вважає Фейгін.

Адже після відкриття цього об‘єкту змінюється і акваторія моря навколо Криму. Це стосується уже не лише України і Криму, а й Туреччини, Румунії та багатьох інших держав Чорноморського басейну.

«Потрібно вимагати проведення великої міжнародної конференції щодо статусу Криму, мосту та усіх відповідних питаннь, у тому числі – і прав людини на півострові», – переконаний експерт.

Водночас Фейгін зазначив: багато спеціалістів наголошує, що міст збудований на неналежних морських ґрунтах. Відтак, існує небезпека його просідання чи навіть руйнування. Тому така катастрофа може стати своєрідним «похміллям» росіян від загальної ейфорії навколо цього об‘єкту.

«Я у цьому не розуміюсь, тому мені важко коментувати такі заяви. Однак, хто скаже, що у Росії не відбувається техногенних катастроф? Їх там безліч. Зокрема, нещодавно у Кемерово згорів торгівельний центр. Ще перед тим тонув теплохід «Булгарія». Це була гучна історія, адже тоді загинуло кілька десятків дітей», – акцентував адвокат.

Сумнівно, що до зведення Керченського мосту підходили із більшою відповідальністю, ніж до багатьох попередніх проблемних об’єктів.

«Ступінь відповідальності не залежить від стратегічного спрямування об‘єктів. Російських характер – незмінний. Та й у корумпованих системах, якою і є система влади в Росії, ставлення до таких речей диктують гроші, а не відповідальність. Тому може статись, що там просто відпаде якийсь проліт», – зазначив Фейгін.

Окрім того, ізоляція Росії та масштабні соціальні потрясіння можуть призвести до політичних змін всередині держави.

«Тоді цей міст стане уже неважливим», – зазначив Марк Фейгін.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 04:04 :31