середа, 16 травня, 2018, 16:04 Політика
Інвестиції, вкладені у Керченський міст, не окупляться, – Омелян
ZIK
ZIK

Будівництво Керченського мосту – це грубе порушення Росією всіх міжнародних норм, а також двосторонніх угод. Рішення про зведення цієї споруди несе політичний характер і точно не окупиться. Однак у майбутньому, після деокупації, міст стане ланкою об’єднання між Кримом і Кубанню.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Безумовно, цей міст є не лише спорудою, а й інструментом незаконно обраного президента Путіна. Вони використовують міст для дестабілізації ситуації у Азовському районі», – зазначає Володимир Омелян.

Також міністр інфраструктури підкреслює: за найгіршим сценарієм, збитки від Керченського мосту – це півмільярда гривень у рік для двох портів.

«Є ще й соціально-економічні збитки. Від того, що Керченською протокою не дають проходити українським та іноземним суднам. Тут втрачаються мільярди. Всі ці речі ми детально фіксуємо і передаємо до МЗС, Мінюсту. Це одне із підґрунть для міжнародних позовів проти РФ. До слова, у випадку Криму ці позови є позитивними. Українські юридичні особи позиваються, таким самим шляхом підуть держпідприємства. Перш за все, Адміністрація морських портів України, яка зазнала значних збитків і через будову моста, і конфіскацію активів після окупації Криму», – наголошує Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури зауважує: юридично Україна не може зупинити будову моста.

«Правовими методами ми б не могли піти – лише фізичними. Але Україна на цей крок не пішла, і на мій погляд, правильно зробила. Безумовно, ми знали технічні параметри моста, наслідки, які будуть для протоки. Втім наголошу: міст – це один із елементів тиску РФ на Україну», – вважає Володимир Омелян.

Окрім того, міністр інфраструктури переконаний, що інвестиції, які були вкладені у будівництво Керченського моста, не окупляться.

«Я гадаю, що загалом Росії не важлива окупність будь-яких проектів, бо країна переслідує політичні цілі. Я вважаю, що після деокупації Криму цей міст буде чудовою з’єднуючою ланкою між українським Кримом і українською Кубаню», – додає Володимир Омелян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:09 :55