середа, 16 травня, 2018, 23:57 Політика
Градус невдоволення Заходу щодо затримань пропагандистів в Україні знижується, – Шверк
ZIK
ZIK

Нещодавнє затримання затриманням СБУ керівника видання «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського і не гучна реакція США на нього, свідчить про те, що міжнародні партнери нарешті зрозуміли, що таке російська пропаганда.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив член комітету ВР з питань свободи слова Григорій Шверк.

«Згідний з тим, що в Україні є дуже низький рівень довіри до українського політикуму і загалом до більшості народних депутатів. Але на жаль мушу сказати, що до українських ЗМІ є такий же низький рівень, якщо порівнювати з будь-якою цивілізованою країною. І, якщо у випадку з політикою, це не дуже дивно, то до медіа зазвичай у будь-якій країні є дуже високий рівень довіри», – сказав Шверк.

Також він вважає, що якісний інформаційний простір у будь-якій країні, так і в Україні повинен виглядати таким чином, коли журналістське чи галузеве самоврядування карає за порушення ліцензії будь-які теле- та радіо організації. Таким чином вони користуються довірою, адже усі дотримуються процедури. На відміну від України.

«В Україні не працює принцип довіри до галузевих організацій. Бо їх не послухають навіть, якщо йтиметься про недотримання журналістами стандартів. Адже, коли ми кажемо, що політики брешуть та маніпулюють, то так само ми можемо сказати і про журналістів і це буде правдою», – вважає він.

Те, що стосується критики ОБСЄ щодо того, що Україна не дотримуємося свободи слова, прав людини, то за його словами, треба подивитися саме на градус цієї критики.

«Ми бачимо, що останній випадок із затриманням СБУ керівника видання «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського є таким, що вже навіть НАТО не дуже нас критикувало, теж стосується і США. Бо за цей час багато хто зрозумів, що таке російська пропаганда. І вони, як казав речник президента Сполучених Штатів Америки, вже багато чого зрозуміли», – наголосив Шверк.

На його думку, найбільше Україна потерпає від того, що проблема з російською пропагандою в країні є. А також те, що навіть українські ЗМІ, які є суто українськими за будь-якими ознаками, час від часу так відпрацьовують свою інформаційну політику, що вона йде у розріз із, скажімо, державною політикою, в якихось питаннях з оцінками суспільства.

«На мій погляд, коли медіа за своїми переконаннями, користуючись свободою слова, якось випрацьовують свою інформаційну політику. То звичайно, вони мають на це право, але повинні бути готовими, що комусь це не сподобається і до нього прийдуть з пікетом. І якщо пікетувальники будуть мирні і не заважатимуть журналістам працювати, а лише висловлюватимуть своє відношення до позиції інформаційної політики, наприклад телеканалу, це теж нормально. Бо люди мають право висловитись», – прокоментував нардеп.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 08:02 :57