середа, 16 травня, 2018, 23:40 Політика
Голова спілки журналістів: Для визначення пропаганди влада має залучати міжнародних експертів
ZIK
ZIK

Якщо постійно заявляти, що кожне ЗМІ, яке критикує владу, є агентом Кремля, то коли дійсно буде прецедент ворожої пропаганди, політикам вже просто не повірять.

Про це зауважив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«В Україні є законодавство, яке дозволяє подавати на журналістів до суду за неправдиву інформацію. І тут я б хотів зауважити на тому, чи багато українських політиків, які звинувачують окремих журналістів у пропаганді, скористалися такою можливістю законодавства, і подала до суду?

Але у нас немає таких прецедентів! Той же генеральний прокурор України Юрій Луценко публічно заявив, що до контенту інтернет-видання «Стана» немає жодних претензій», – зауважив Сергій Томіленко.

Експерт підкреслив, що тема свободи слова і пропаганди – це дуже чутлива тема. А тому українським політикам потрібно активніше залучати міжнародних експертів та організації

«Весь світ має бути переконаним і бачити, як діють пропагандистські прийоми. Але ті політики, які свого часу прийшли на гаслах демократії, сьогодні використовують риторику звинувачення щодо ЗМІ.

Але якщо постійно заявляти, що кожен журналіст та ЗМІ, які критикують владу, є агентами Кремля, то в певній ситуації, коли дійсно буде прецедент ворожої пропаганди, політикам вже просто не повірять», – застеріг голова Національної спілки журналістів України.

Відтак, підсумовує Сергій Томіленко, політики та чиновники мають діяти не з огляду на політичну доцільність, а винятково в межах своїх повноважень та інтересів демократичної країни.

Нагадаємо, 15 травня в офісі «РИА Новости Украина» в Києві пройшли обшуки. У Службі безпеки України заявили, що разом з прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російської Федерації.

Керівника інформаційного ресурсу «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського затримали за підозрою в державній зраді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:46 :02