середа, 16 травня, 2018, 22:57 Політика
Голова Національної спілки журналістів: Не хочу, щоб дії влади України щодо ЗМІ прирівняли до РФ
ZIK
ZIK

Тема російської агресії є дуже чутливою. І це очевидно, бо Росія веде агресивну війну з Україною, яка повинна захищатись. Але це потрібно робити таким чином, щоб саме Україну підтримував увесь світ.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«Не хотів би, щоб в Україні захоплювалися емоціями і відштовхували міжнародні правозахисні та журналістські організації, зокрема офіс ОБСЄ з питань свободи слова, чиїм мандатом загалом є захищати свободу слова та права журналістів в усіх країнах. Відповідно я б не додавав забарвлень щодо (міжнароднх заяв про затримання СБУ керівника видання «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, – ZIK) і не говорив би, що це були спрямовані дії проти України», – сказав Томіленко.

Він зазначив, що НСЖУ наразі не фіксує якихось упереджень ані з боку репортерів без кордонів, ані з боку американського комітету захисту журналістів, ні від офісу ОБСЄ з питань свободи слова. Адже раніше вони оперативно реагували на факти блокування телеканалу ZIK, News One, підпалу «Інтера» та побиття журналістів.

«Мандат цих організацій якраз і є фіксувати та привертати максимум уваги. Відповідно і ОБСЄ, і Держдепартамент мають ключову вимогу до української влади – винятково діяти за законом. Ніхто не ставить під сумнів те, що СБУ, прокуратура чи поліція діють у межах своїх повноважень. Адже вони зобов’язані реагувати на факти загрози нацбезпеці. Але ключовим, на чому наголошуємо ми в НСЖУ і наші партнери, є обов’язок відповідальних осіб негайно, як тільки вони починають пред’являти якісь претензії до журналістів та ЗМІ, обґрунтовувати свої дії та переконувати, що це є чесне застосування арсеналу влади для захисту країни», – прокоментував він.

Адже, за його словами, тема російської агресії є дуже чутливою. І це очевидно, бо Росія веде агресивну війну з Україною, яка повинна захищатись. Але це потрібно робити так, щоб Україну підтримував увесь світ.

«Я спілкуюся із представником ОБСЄ з питань свободи слова Арлем Дезіром та іншими колегами, і вони чітко говорять про те, що співчувають Україні та однозначно підтримують українських журналістів. Бо вони розуміють, що на сьогодні російські медіа, здебільшого, це інструмент пропаганди. Але я не хотів би, щоб внаслідок великих дискусій все звелося до того, що міжнародні організації розчаруються і будуть говорити, що в Росії відбувається пропаганда і незаконні методи та тиск на журналістів, які критикують, а Україна теж переймає цей досвід», – зазначив Томіленко.

Нагадаємо, після скандалу з директором видання Кирилом Вишинським з «РИА Новости Украина» звільняються співробітники-журналісти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 04:06 :48