середа, 16 травня, 2018, 18:16 Світ
Через зростання мігрантів з України Литва запроваджує квоти для іноземних працівників

Литовський уряд вирішив встановити квоти для іноземних працівників на деякі професії у зв’язку з інтенсивним зростанням еміграції з України.

Про це заявив віце-канцлер Дейвідас Матуленіс, передає Інтерфакс-Україна.

«Може розпочатися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це дешевша робоча сила», – заявив Д. Матуленіс агентству BNS після засідання уряду в середу.

За його словами, нині це питання актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників.

Квоти не діятимуть стосовно фахівців із високою кваліфікацією. За встановлення квот відповідатиме Міністерство соціального захисту та праці, також планується залучити експертів із Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу.

Конкретні пропозиції буде озвучено до жовтня.

Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн до Литви - передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.

При цьому кабінет міністрів Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії - до них застосовуватимуться вимоги на кшталт тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.

За словами Д. Матуленіса, уряд має намір скласти список затверджених "білих компаній" для видачі і національних багаторазових віз, і посвідок на проживання, планується відмовитися від деяких надлишкових вимог щодо надання документів.

Загалом за перші чотири місяці 2018 року до Литви прибули понад 12 тис. іммігрантів. Порівняно з попередніми роками цей показник зріс удвічі.

У Департаменті міграції агентству BNS повідомили, що минулого року робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи було надано майже 34,5 тис. іноземців, з них близько 20 тис. - громадянам України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 04:07 :03