середа, 16 травня, 2018, 11:33 Політика
Березовець: Реакція Кремля на обшуки в «РИА Новини» доводить – це не журналісти, а солдати
Фото: rian.com.ua
Фото: rian.com.ua

Перша реакція Кремля на обшуки в київському офісі «РИА Новости» доводить, що журналісти цього видання – це, насамперед, солдати в інформаційні війні Росії проти України.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Тараса Березовець.

Він процитував заяву речника Володимира Путіна Дмитра Пєскова з цього приводу: «Заходи у відповідь, безумовно, будуть вживатися, але щоб говорити щось конкретне, потрібно спочатку все-таки отримати більш детальну інформацію. Поки що ми лише знаємо, що застосовуються силові заходи щодо російських ЗМІ, заходи щодо обмеження свободи наших журналістів, бо вони не виходять на зв’язок, і цього достатньо для жорсткого засудження. В іншому будемо діяти кваліфіковано, але, безумовно, напористо і захищаючи максимально інтереси російських засобів масової інформації».

«Вже лунають крики Маргарити Сімоньян і Дмитра Кисельова», – додав Березовець.

На думку політолога, ця реакція найкраще демонструє, що в Кремлі працівників «РИА Новости» в Україні розглядають не як журналістів, а як солдатів в інформаційній війні.

«Тому і гучні обіцянки жорстких дій у відповідь не з боку журналістів, а з боку російської влади. Чим можуть відповісти? На поверхні варіантів кілька. Висилка з Росії останнього українського журналіста в Москві Романа Цимбалюка. Відмова в акредитації всіх українських журналістів на ЧС з футболу в Росії в червні. Кримінальні справи щодо працівників Прокуратури АРК Крим, СБУ, українських журналістів, експертів, які давно входять до «чорних списків». Із кожною такою заявою Кремль усе глибше буде закопувати себе і більше доводити статус «журналістів» «РИА Новости» як співробітників спецслужб», – вважає Березовець.

Нагадаємо, 15 травня у київському офісі «РИА Новости» СБУ провела обшук.

Також силовики затримали директора українського відділу «РИА Новости» Кирила Вишинського. Згодом йому оголосили підозру в державній зраді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:19 :22