Новини » Події 15 травня, 2018, 15:36
За перший місяць нересту браконьєри нашкодили на майже 5 мільйонів
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

За перший місяць нересту в Україні, який у більшості областей розпочався 1 квітня, браконьєри встигли нашкодити на 4,7 мільйонів гривень.

Про це розповів голова Держрибагентства Ярослав Бєлов, передає прес-служба відомства.

Рибоохоронні патрулі за цей час провели 2529 рейдів. В результаті цих рибоохоронних заходів виявили 4105 порушень правил рибальства. У браконьєрів вилучили 18,1 тис. кг водних біоресурсів та 6343 заборонених знарядь лову. Також затримали 134 транспортних засоби.

«Сума збитків, завданих рибному господарству, які було зафіксовано у квітні 2018 року становила 4,7 млн грн. З них по одному мільйону збитків викрито Чорноморським та Азовським басейновими управліннями. Рибоохоронний патруль не зупиняється на досягнутому, а продовжує фокусуватись на значних порушеннях. Висловлюю сподівання, що в нерестовий період громадяни будуть сумлінними та не порушуватимуть даної заборони», – прокоментував Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Найактивніше рибоохоронні заходи проводились в Київській, Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Житомирській, Одеській областях, а також Азовським басейновим управлінням.

В деяких регіонах переважна більшість порушень була зафіксована тоді, коли рибалки лише виходили на воду та ще не встигли виловити біоресурси. Відповідно, кількість порушень є значною, але сума збитків – мінімальна. Зокрема така ситуація спостерігається у Вінницькій області, на Волині, Львівщині та Сумщині.

«Дотримання рибалками правил є надзвичайно важливим під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Кожен громадянин повинен починати з себе та не порушувати правил рибальства, а також інформувати про виявлені порушення», – наголосив Голова Держрибагентства.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої» лінії Держрибагентства: 0-800-50-52-50. А також за номерами «гарячих ліній» територіальних управлінь.

Нагадуємо, в більшості регіонів України нерест розпочався першого квітня. Тривалість заборони відрізняється залежно від областей та водойм. Але в межах зони відповідальності Чорноморського басейнового управління заборона встановлюється не по водоймах, а за окремими видами риб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:56 :28