Новини » Суспільство 15 травня, 2018, 11:28
Рада ухвалила у другому читанні закон, який посилює захист авторських прав
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект, який запроваджує в Україні ефективну та прозору систему колективного управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав.

За проект закону під час засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 246 обранців.

Сьогодні ВРУ розпочала роботу із продовження розгляду в другому читанні законопроекту №7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», розроблений Мінекономрозвитку. До законопроекту, як повідомив голова ВРУ Андрій Парубій, подали кількасот правок, й обранці продовжили сьогодні їх розглядати.

Вказаний законопроект розроблено з метою реформування системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав та унеможливлення незаконної діяльності організацій колективного управління.

Так, законопроектом запропоновано визначити по одній організації колективного управління за кожною зі сфер колективного управління. Завдяки цьому автор знатиме, яка організація відповідає за той чи інший напрям діяльності та якою категорією митців опікується. Відповідно до закону, ОКУ будуть зобов’язані постійно звітувати про свою діяльність, повідомляти автору про використання його творів, винагороду, яка йому належить, тощо.

Як ідеться в пояснювальній записці до законопроекту, подальше гальмування розв’язання питання діяльності ОКУ в Україні містить потенційні ризики втрати доступу держави до Генералізованої системи преференцій США і спричинення економічних збитків.

Нагадаємо, як заявив під час засідання Погоджувальної ради народний депутат фракції БПП, перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, ухвалення цього закону виведе Україну з правового колапсу є у сфері управління майновими правами людей, котрі створюють інтелектуальну власність.

Народні депутати також розглянули сьогодні у першому читанні проект закону № 7539 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав».

Як наголосив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук, законопроект розроблений з метою імплементації положень Угоди про асоціацію із Україною та ЄС у сфері авторського права та суміжних прав, а також виправлення недоліків чинного законодавства. Проектом закону пропонується низка змін, зокрема, врегулювання належності майнових прав на об’єкти авторського права і суміжних прав, які створені на замовлення або за трудовим договором, у тому числі, створені працівниками органів держвлади; посилення відповідальності у цій сфері тощо. Заступник міністра поінформував, що проектом закону розширено перелік вільного використання об’єктів авторського права та суміжних прав, передбачених в інтересах суспільства.

«Прийняття закону матиме позитивний ефект для залучення інвестицій в ІТ-галузь», – зазначив Михайло Тітарчук.

Проте обранці не підтримали законопроект у першому читанні, а відправили його у комітет на доопрацювання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 15:24 :52