live
Новини » Львів 544

Львів’ян закликають бути обережними: відбувається «фейкове» узаконення самобудів

Львів’ян закликали пильно придивлятися до забудовників при купівлі квартир. Адже зараз у Львові існує практика уникнення відповідальності за здійснення самочинного будівництва, шляхом незаконної реєстрації права власності на новозбудований чи реконструйований об’єкт будівництва.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Одним з таких об’єктів є 4-поверховий будинок на розі вул. Княгині Ольги і вул. Котка. Інспекції ДАБК м. Львова звернулася у правоохоронні органи та скерувала звернення в Прокуратуру щодо будівництва і реєстрації права власності на цей об’єкт.

Тому мерія вчергове закликає мешканців бути пильними при купівлі нерухомого майна та перевіряти інформацію про забудовників і об’єкт будівництва на сайті.

«На розі вул. Княгині Ольги і вул. Котка з’явився будинок, який збудували дуже швидкими темпами, протягом півроку, без жодних дозвільних документів: ні будівельного паспорту управління архітектури не надавало, ні містобудівних умов та обмежень не затверджував виконавчий комітет. Очевидно, що це була колишня присадибна ділянка і на ній побудували 4-поверховий будинок, який важко назвати особняком.

Крім того, у Львові з’явилася відносно нова схема «узаконення» прибудов, надбудов, реконструкцій у старому фонді міста. Коли ж на цей об’єкт приходять представники інспекції ДАБК, то мають місце випадки, коли їм показують документи на право власності на цей об’єкт. Тобто, реєстратори і приватні нотаріуси зловживають своїми повноваженнями і реєструють право власності на споруди, які не мають жодних дозволів. Їх дії породжують кримінальні провадження.

Ми закликаємо львів’ян бути дуже пильними при купівлі квартир. Є чіткий перелік містобудівних умов і обмежень, які публікуються кожного разу після засідання виконкому. Однак, містобудівні умови і обмеження не є дозволом на будівництво, а є тільки вихідними даними на проектування. Дозволом на будівництво є вже окремий документ. На відповідних сайтах можна подивитися інформацію про їх наявність у забудовника.

Крім того Асоціація забудовників Західної України, куди входять великі будівельні компанії, які працюють відповідно до чинного законодавства, часто обурені незаконними діями, бо це підриває довіру до них. За спільним договором між міською радою і Асоціацією було створено сайт незаконних забудов, де чітко висвітлюється, яких документів і на якому об’єкті не вистачає», – розповів Юліан Чаплінський, головний архітектор Львова.

За його словами, із заснуванням львівської інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю вдалося зменшити «апетити» забудовників до незаконних дій. Зокрема, за останній рік є спад незаконного будівництва, проте більше роботи ведеться у юридичній площині.

«До нашої інспекції надійшло звернення про здійснення самочинного будівництва за адресою: вул. Котка, 4. Інспекція здійснила перевірку. Таких перевірок по цьому об’єкту ми провели 5. Під час кожної перевірки було зафіксовано, що проводяться будівельні роботи без отримання вихідних даних на проектування, без розроблення та затвердження належним чином проектної документації, без отримання дозвільних документів на будівництво такого об’єкту.

Інспекцією було вжито усіх заходів у межах своєї компетенції, щоб призупинити ці роботи – першочергово притягнуто суб’єкта містобудування до відповідальності за самочинно проведені роботи, після чого видано припис про зупинення виконання будівельних і підготовчих робіт, і вже в подальшому контролювалося виконання цього припису. Далі видавалися нові приписи про усунення порушення законодавства і про зупинення цих робіт.

Оскільки приписи Інспекції ДАБК не є виконавчими документами, за їх невиконання передбачена лише відповідальність у вигляді штрафу. Відповідно, коли ми фіксували, що об’єкт далі продовжують будувати і не виробляють жодних дозвільних документів, наші приписи не виконуються, ми продовжували притягували цього суб’єкта до відповідальності.

Однак, коли ми провели останню перевірку, це було в середині квітня, то в процесі перевірки нам було надано документи про здійснення реєстрації права власності на квартири у цьому будинку. На жаль, законодавство не дозволяє інспекції ДАБК вживати будь-яких заходів щодо об’єкту, на який зареєстровано право власності, оскільки він вже не є об’єктом будівництва, а є об’єктом нерухомого майна, право власності на яке захищається і Конституцією і законами України.

Після таких дій забудовника ми звернулися у правоохоронні органи щодо вивчення ситуації, яким чином реєструвалося право власності, оскільки законодавство передбачає, що на новозбудований об’єкт право власності може бути зареєстроване фактично тільки на підставі декларації про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікату. Відповідно, такі документи не видавалися. Отож зараз правоохоронні органи вивчають це питання і, сподіваємося, що належним чином відреагують і будуть вживати усіх заходів. Також по цьому об’єкту ми підготували звернення до Прокуратури, щоб вона в наших інтересах подала позов до суду про скасування незаконно зареєстрованого права власності.

Такі ситуації ми маємо по інших об’єктах. Тому коли ми фіксуємо, що на об’єкт незаконного будівництва є право власності, зразу ж звертаємося у правоохоронні органи», – розповів керівник юридичного відділу інспекції ДАБК у м. Львові Святослав Кіндратів.

За словами Юліана Чаплінського, незаконні роботи відбуваються на розі вул. Зарицьких і вул. Грецької, де надбудували «шпаківню» і вже є право власності на неї. На вул. О. Степанівни був пробитий отвір в австрійському будинку і зроблений проріз у хіднику. На вул. Квітки-Основ’яненка, біля будинку № 4, зрізали дерево і роблять в’їзд для майбутнього гаражу та вже заливається фундамент під гараж.

«На роботи на цих об’єкта ніхто не отримував жодних будівельних паспортів, ані містобудівних умов і обмежень. Тобто, у кожному з цих випадків бачимо присутність цієї схеми – незаконна реєстрація права власності на новозбудований чи реконструйований об’єкт будівництва», – додав Юліан Чаплінський.

Loading...
Loading...
Loading...