Новини » Львів 15 травня, 2018, 17:15
Львівська облрада проти монетизації пільг на проїзд коштом місцевих бюджетів, – звернення

Львівська облрада звернулася до Президента, ВРУ, Кабміну щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету.

За попередніми розрахунками, потреба Львівської області в коштах для забезпечення пільгового проїзду громадян становить 820 млн грн, а без врахування пенсіонерів за віком – понад 415 млн грн. У місцевих бюджетах Львівщини на 2018 рік передбачено видатки на надання компенсацій за перевезення для пільговиків у сумі 100 млн грн (з них 77 млн грн – у Львові), що не відповідає потребі.

На думку депутатів, передача цих функцій на місцеві бюджети призведе до великого навантаження на них, що знівелює економічний ефект від децентралізації.

«З огляду на те, що монетизація пільг на перевезення розбалансовує місцеві бюджети та не враховує інтереси усіх пільгових категорій громадян, Львівська обласна рада просить відновити фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету, та при уточненні показників Державного бюджету на 2018 рік передбачити для Львівської області субвенцію на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі, не меншій ніж 300 млн грн», – сказано у зверненні.

Депутати також вказують на потребу переглянути чинні закони та підзаконні акти: скоротити кількість пільгових категорій, запровадити на місцевому рівні можливість приймати рішення щодо пільгових категорій, зокрема, визначати обмежувальні умови.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:57 :13