Новини » Економіка 15 травня, 2018, 17:45
До кінця серпня ціни на більшість продуктів в Україні будуть стабільними, – екперт
ZIK
ZIK

Упродовж наступних чотирьох місяців ціни на більшість продуктів в Україні будуть досить стабільними.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, у квітні ціни на продукти для приготування борщу різко зросли. Так, у квітні зростання спостерігалося на більш ніж на 80% найменувань продуктів. Зокрема, свинина додала у ціні 5% з початку року (нині вартість становить у середньому 115 грн/кг), цибуля – на 25% (майже 7 грн/кг), картопля – на 30% (майже 8 грн/кг), морква – на 90% (майже 13 грн/кг), буряк подорожчав удвічі – до 12,65 гривні за кілограм, а капуста – на 111% (до 9,1 грн/кг).

Олексій Дорошенко зазначив, що борщ за місяць подорожчав на 8%, притому, із того переліку овочів, вартість яких моніторить держава, подорожчали насамперед складові борщу. Проте, каже експерт, є і хороші тенденції.

«Коли ми порівнюємо ціни на борщовий набір в Україні та Польщі, то, наприклад, у грудні овочі «борщового набору», куплені по кілограму, коштували на 20% дорожче у Києві, аніж у Варшаві. На 15 травня овочі у Києві коштують на 2% дешевше, що свідчить про те, що овочі повернулися до цінового паритету», – зазначив Олексій Дорошенко.

Гість програми зауважив, що цінові коливання залежать від стану економіки.

«Тому у нас немає на сьогодні сезонних факторів, про які так люблять говорити у Кабінеті Міністрів, ані інших чинників, які би впливали. Зараз є абсолютно різні фактори – це і курс долара, який достатньо стабільний, і світові ціни на свинину, які знижуються, але оскільки ціна на свинину в Україні все ж таки дешевша, аніж у країнах Європи, то, відповідно, вона повільно, але впевнено йде вгору», – зазначив Олексій Дорошенко.

Експерт спрогнозував, що у наступні чотири місяці ціни на більшість продуктів будуть досить стабільними – до кінця серпня.

Журналіст, головний редактор журналу «Деньги.ua» Олександр Крамаренко додав, що цього року найбільшим чинником, який впливатиме на ціни, буде зростання ціни на нафту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 09:30 :52