Новини » Політика 15 травня, 2018, 11:37
Депутатську недоторканність потрібно обмежити, але не знімати, – Мусіяка
ZIK
ZIK

Вже навіть Венеціанська комісія висловлювала думку, що в Україні не можна повністю знищувати депутатську недоторканність. Її потрібно лише привести у відповідний стан.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK зазначив народний депутат України (ІІ і IV скликань), один із творців Конституції Віктор Мусіяка.

«Є відразу три рішення Конституційного суду, які чітко визначають, що депутатська недоторканність – це не є особистий привілей депутата, це механізм захисту. А зараз цей механізм хочуть прибрати», – зазначив Віктор Мусіяка.

Він переконаний, що зняття депутатської недоторканності призведе до того, що можна буде вирішувати багато питань «через постановку відповідних завдань перед парламентом».

«Вже і Венеціанська комісія говорила про те, що в Україні не можна абсолютно знищувати недоторканність, її потрібно привести у відповідний стан. Депутатську недоторканність потрібно зменшити, знизити, але зовсім знімати не можна», – наголосив екс-нардеп.

За його словами, саме Верховна Рада повинна бути представником інтересів народу у владі, в той час, коли Президент – представник держави.

«Потрібно чітко визначити, що на місці вчинення злочину депутат, без сумнівів, має бути затриманий. Але обов’язково має бути згода парламенту на його притягнення до відповідальності. Але саме на місці злочину або зразу після вчинення злочину правоохоронці повинні мати право його затримати», – повторює один із творців Конституції.

Окрім цього він звернув увагу на один нюанс – влада нічого з цього не робитиме, бо «вже все написано» у двох зареєстрованих законопроектах авторства Президента та групи народних депутатів.

«Вони прибрали положення статті 80 частини 1, де було сказано, що за депутатом зберігається недоторканність, 3 частину, де говориться про необхідність згоди парламенту на притягнення до кримінальної відповідальності. Натомість зберегли момент про неможливість притягнення до відповідальності за висловлювання, окрім випадків наклепу та образи», – зазначив експерт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 19:43 :10