Новини » Економіка 14 травня, 2018, 16:43
Міністр економіки Німеччини: Ми покладаємося на Україну як транспортера
Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр. Фото: kmu.gov.ua
Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр. Фото: kmu.gov.ua

Німеччина розглядає Україну як надійного транзитера газу та важливого торговельного партнера в регіоні Східної Європи, тому уряд ФРН і надалі підтримуватиме Київ у широкому спектрі питань.

Про це сказав міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр на зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми маємо поважати і інтереси України, зокрема фінансові, виробити гарантії, щоб продовжити транзит газу через Україну й досягти позитивних результатів», – цитує П.Альтмаєра прес-служба Кабміну України в понеділок.

Зі свого боку В.Гройсман зазначив, що Київ цінує підтримку Берліна в такий важливий для України час. «Хочу відзначити тверду позицію Німеччини та федерального канцлера Ангели Меркель щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності України. Треба відзначити позитивну динаміку двосторонніх економічних відносин. Але я впевнений, що ми можемо збільшити обсяги двосторонньої торгівлі, інтенсивніше займатися інвестиціями в економіку наших країн», – сказав український прем’єр.

Говорячи про транзитний потенціал України, можливості української газотранспортної системи, В.Гройсман наголосив, що російський проект будівництва газопроводу «Північний потік-2» – це не комерційний проект.

«Північний потік-2» – це виключно геополітична конструкція, яка покликана чинити політичний тиск на Україну та Європу і становить пряму загрозу українській державі», – переконаний український прем’єр.

«Для Росії це вигідний проект, який у довгостроковій перспективі забезпечить залежність усієї Європи від Росії. І при цьому не існує жодної реальної гарантії, що «Північний потік-2» не буде використано в політичних цілях. Водночас я гарантую, що українська ГТС є і буде надійним транзитером і на 100% забезпечить транзит газу для європейських споживачів. Ми готові спільно з міжнародними партнерами як модернізувати, так і керувати нашою газотранспортною системою», – додав В.Гройсман.

«Ми покладаємося на Україну як транспортера», – відповів П.Альтмаєр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 14:51 :11