Екс-міністр Кучеренко: Україна не готова до запровадження ринку електроенергії й газу

ZIK

В Україні на сьогодні немає готовності до запровадження ринку електроенергії та газу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-міністр із питань ЖКГ (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Гість програми переконаний, що Україна сьогодні не готова до запровадження ринку електроенергії та газу.

«Якщо ринок є, то функції регулятора одні: він не має встановлювати тарифи, він має просто спостерігати і регулювати конкурентний доступ до мереж, тарифоутворення у природних монополіях, тобто не на ТЕС і ТЕЦ, а в обленерго, облгазах…

У нас на сьогодні немає готовності до цього ринку. Насамперед, теплоенерго абсолютно не готове і споживача не підготували до цього – там немає регулювання споживання, немає обліку, немає можливості відключитися, якщо я не хочу брати цю послугу», – наголосив Олексій Кучеренко.

Колишній міністр вважає, що в цій ситуації уряд сам загнав себе в пастку.

«Вони взяли на себе зобов’язання, прийняли великі закони про оптовий ринок газу, про оптовий ринок електроенергії… але вони не запрацюють так само, як не запрацював ринок газу і, я думаю, те ж саме буде з ринком електроенергії.

Тоді постає питання термінового пошуку іншої моделі, але це дійсно політичне рішення, яке має базуватися на економічному підгрунті», – зазначив Олексій Кучеренко й додав, що саме уряд має брати на себе завдання із розроблення такої моделі.

Експерт Українського інституту аналізу і менеджменту політики, кандидат юридичних наук Андрій Нікончук нагадав, що в Україні обговорюють питання щодо запровадження RAB-тарифів на електроенергію. Проте гість програми не виключає, що в майбутньому це питання пошириться і на тарифи на тепло- і гаряче водопостачання.

«Та критична зношеність гарячого та теплопостачання, мабуть, притягує до себе питання RAB-тарифів, і я переконаний, що в недалекому майбутньому про це говоритимуть щораз голосніше», – вважає Андрій Нікончук.Loading...