субота, 12 травня, 2018, 13:28 Львів
Впорядкування полігону ТПВ у Миколаєві на Львівщині майже завершено, – ЛОДА
Полігон ТПВ у Миколаєві
Полігон ТПВ у Миколаєві

Вчора, 11 травня, відбувся огляд впорядкованого полігону твердих побутових відходів, що розташований у місті Миколаїв Львівської області. На ньому були присутні директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук, мер Миколаєва Андрій Щебель, представник інвестора, фірми «Екотех» Богдан Михалусь та частина громади міста, яка висловлює альтернативну думку щодо функціонування звалища. Дискусія часом була доволі гострою, але відбувалась переважно у конструктивному руслі. Також можна було оцінити разючі зміни, яких було досягнуто впродовж співпраці з інвестором, та побачити ті перспективи, які плануються впровадити на полігоні в майбутньому.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«Коли ми вивчали можливості полігонів на Львівщині, то виявили, що вони всі потребують впорядкування та інвестицій. Звалище у Миколаєві також перебувало у жалюгідному стані. Зараз полігон у Миколаєві є одним з найкращих в області. Якщо порівняти те, що було рік тому, і те, що є зараз – то це дві великі різниці. Тому ми всіляко вітаємо прихід таких інвесторів, які роблять добру справу, як для громади району, так і для регіону загалом.

Полігон ТПВ у Миколаєві
Полігон ТПВ у Миколаєві

В області зараз є близько 20 великих звалищ. Згідно зі стратегією з поводження з ТПВ, їх має залишитись всього сім, поряд зі сміттєпереробними заводами. А всі решта – будуть рекультивовані та закриті. Також рекультивація буде проведена і на цьому звалищі у Миколаєві. Тобто, наголошую, полігон у Миколаєві не визначений, як такий, що буде функціонувати на перспективу після будівництва заводів», – відразу зазначив представник ЛОДА Назарій Романчук.

Також невдовзі на полігоні у Миколаєві буде встановлено сортувальну лінію.

«Всі звалища в області, які мають функціонувати надалі, будуть обладнані сортувальними лініями. Три з них ми вже готові встановити на таких полігонах, і там вже готуються майданчики під монтаж. Також сортувальна лінія буде встановлена і на полігоні у Миколаєві. Вона буде діяти впродовж того періоду, поки звалище ще буде працювати», – повідомив директор департаменту.

Твердження про намір встановлення сортувальної лінії також підтвердив Богдан Михалусь. Зараз лише визначаються, на який саме обсяг сміття вона має бути розрахована.

Директор «Грінери» також розповів про проведені заходи та умови роботи на полігоні у Миколаєві.

«У 2017 році ми підписали угоду з Миколаївською міською радою про впорядкування цього сміттєзвалища. Коли наша компанія прийшла сюди, то сміття було аж до брами. Відтак, ми згорнули відходи, виставили під кутом 18 градусів, перешарували суглинкою та пересипали. Це був перший етап впорядкування, який зараз триває. На другому етапі – ми збудуємо нові карти, які будуть абсолютно захищені, так званою плівкою, з відводом інфільтратів та газовідводом. Тобто, з усіма атрибутами сучасного полігону. Зараз звалище може приймати не більше 50 тис. тонн в день. 17 тонн завозить Миколаїв та район, а 120 тонн – везе «Грінера» зі Львова», – зазначив інвестор Богдан Михалусь.

Полігон ТПВ у Миколаєві
Полігон ТПВ у Миколаєві

Також він поділився баченням перспектив полігону:

«Нові карти будуть здані в експлуатацію, орієнтовно, у другій половині 2019 року. Відтак, відразу і розпочнеться рекультивація старого звалища».

Як пояснювали працівники полігону, всі роботи, які зараз ведуться, паралельно з захороненням сміття, готують полігон для рекультивації. Створюється відповідне виположення схилів, формування куполу полігону, відведення стічних вод. Тому, коли прийде час робити рекультивацію, полігон просто накриють спеціальною плівкою, яке не допускає проникнення вологи та, відповідно, забруднення грунтових вод і шаром ґрунту.

Полігон ТПВ у Миколаєві
Полігон ТПВ у Миколаєві

Інвестор запевнив, що невдовзі на полігоні встановлять власну вагу, але її мають намір вмонтувати у дорогу, яку готуються прокласти. Разом з дорогою та вагою буде змонтовано й санітарну яму для змивання коліс транспорту, який виїжджає з полігону.

Він додав, що окрім того, влаштували спеціальні колодязі для періодичного отримання з них зразків води для аналізу вмісту у підземних водах шкідливих речовин.

Під час зустрічі була присутня інша частина громади Миколаєва, які мають певні претензії до діяльності інвесторів та функціонування полігону. Їхніми основними зауваженнями є: відсутність проекту робіт, не визначеність розміру території полігону, забруднення стічних вод, відсутність санітарної ями та неконтрольоване завезення сміття зі Львова.

Полігон ТПВ у Миколаєві
Полігон ТПВ у Миколаєві

На всі їхні питання намагалися дати відповідь присутні представники ЛОДА, влади Миколаєва та інвестора.

Зокрема, Назарій Романчук розповів про економію за вивезення сміття зі Львова, яка йде на фінансування соціально-інфраструктурних проектів у тих містах області, які приймають ТПВ:

«Минулого року ми зекономили 48 млн грн, які були скеровані на соціально-економічний розвиток тих міст, які приймають сміття зі Львова. Цього року вже на кінець травня ми маємо економію 40 млн грн. Зараз навіть складається ситуація, коли ті міста, які до того не приймали сміття, готові долучитись до цього процесу».

Богдан Михалусь розповів про багатоетапний контроль за кількістю вивезеного сміття зі Львова:

«Сміття, яке йде зі Львова, проходить декілька етапів контролю. Це GPS-трекери, зважування у Львові, зважування тут на звалищі та камери спостереження. За зважування біля звалища у Миколаєві ми платимо 50 грн з кожної машини власникам ваги».

Полігон ТПВ у Миколаєві
Полігон ТПВ у Миколаєві

Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА додав, що якщо машина заїхала на звалище без реєстрації на усіх ланках контролю, то вона просто не отримає компенсації за доведення від ОДА. Тому таке, фактично, неможливо.

Нагадаємо, інвестиційна фірма «Екотех» розпочала роботи на звалищі у Миколаєві лише у вересні 2017 року. Після тривалого етапу впорядкування у кінці листопада розпочато завезення сміття. Наразі угода про співпрацю розрахована до 2022 року. За цей час інвестори зобов’язались влаштувати сміттєсортувальну лінію, систему обліку та зважування ТПВ, провести рекультивацію старої частини полігону та відкрити нові карти для захоронення з подальшою їх рекультивацією. Також зазначимо, що звалище у Миколаєві не визначене, як таке, що буде діяти впродовж тривалого часу. Його буде рекультивовано та закрито після побудови сміттєпереробних заводів та впровадження в експлуатацію нових полігонів у області.

 

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:24 :13