live
Новини » Львів

У Львові декларацію з сімейним лікарем підписали вже 105 тис. мешканців

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб підписав угоду зі своїм сімейним лікарем у 4-тій міській поліклініці на Сихові. Фото: ZIK

У Львові станом на 11 травня декларацію з сімейним лікарем підписали вже 105 тисяч мешканців.

Як передає кореспондент ІА ZIK, про це на брифінгу повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Сьогодні він перед телекамерами сам підписав угоду зі своїм сімейним лікарем у 4-тій міській поліклініці на Сихові.

Сімейний лікар Надія Бойко розповіла, що особисто в неї на цей час уже підписана 131 декларація. «У середньому на оформлення одного пацієнта йде приблизно 15-20 хвилин. У день – до 20 пацієнтів підписують декларацію», – зазначила вона.

Щоб пришвидшити цей процес, лікар радить, окрім паспорта й ідентифікаційного коду, приносити з собою також їхні копії. Окрім того, потрібно мати при собі мобільний телефон, оскільки після внесення даних в електронну систему на мобільний приходить SMS з кодом підтвердження. Система досі може зависати і SMS може не приходити одразу, однак тоді, як кажуть у поліклініці, в пацієнта все-одно приймають паперові документи, а в електронну систему вносять пізніше.

Начальник міського управління охорони здоров’я зазначив, що 2-3 квітня всі медичні заклади Львова були підключені до електронної системи, а декларації з пацієнтами почали підписувати з 13 квітня. Перед початком цієї кампанії у Володимира Зуба були застереження щодо захисту персональних даних людей, які підписують декларації. Тепер же, за його даними, ці проблеми усунуті.

«На початку квітня ми не вступали в цей процес, бо були не вирішені всі технічні моменти. На сьогодні ми констатуємо, що всі постанови прийняті і що система працює більш-менш стабільно», – зазначив він.

Станом на сьогодні у Львові декларації з сімейними лікарями підписало приблизно 14% від прописаного населення, що є більше, ніж в середньому по Україні (загалом по державі цей показник становить 10%). При цьому лідерами за кількістю укладених з пацієнтами угод є 1-ша міська клінічна лікарня, 3-тя міська клінічна лікарня, комунальні 4-та і 5-та міські клінічні лікарні.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Знаємо з досвіду і з результатів спостереження, що активних мешканців є, як правило, 15-20%. Ми прогнозуємо, що на якомусь етапі буде спад у підписанні декларацій, тому що найбільш активні це вже зробили. І тому ми зараз розпочинаємо другу хвилю інформаційно-роз’яснювальної роботи», – заявив начальник управління охорони здоров’я.

Гранична межа для сімейного лікаря – 1800 пацієнтів, для терапевта – 2 тис. для педіатра – 900. «У нас нема ще жодного лікаря, який би набрав таку кількість декларацій», – повідомив Зуб. За його словами, декларації, які підписувались з пацієнтами ще з січня, були радше «тренувальними». Тобто рахуються лише ті декларації, які внесені в електронну систему.

Loading...