п'ятниця, 11 травня, 2018, 20:30 Політика
Тим, хто вбивав солдатів, брав участь у тортурах і згвалтуваннях, амністія не «світить», – нардеп
ZIK
ZIK

Мешканцям окупованих територій, які вбивали українських солдатів і брали участь у тортурах і згвалтуваннях – амністія не світить. Вона зачепить тільки тих, хто не брав участі у нанесенні фізичної шкоди або вбивствах. Але треба напрацювати план, аби перевірити, що це за люди, чим вони займались.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Леонід Ємець, відповідаючи на запитання, наскільки реалістичні заяви міністра Арсена Авакова щодо Донбасу.

«Між концепцією та її втіленням знаходиться та частина, яка називається план і його реалізація. Можна красиво виступати і розказувати, що територія має бути звільнена від окупантів і туди має прийти українська влада й провести вибори – це все правильно. Але за цими словами стоїть величезне питання, як це зробити. Для цього потрібен план. Наразі є лише ідея, що треба приступити до його напрацювання», – розповів пан Ємець.

За словами народного обранця, однією зі складових приходу української влади на окуповані території є верифікація, що там немає російських солдатів і найманців.

«Яким чином треба провести верифікацію? Що це означає – визначити, що там немає російських солдат і немає найманців. Для цього недостатньо зробити вигляд, що їх немає. Треба зайти в кожен будинок і перевірити, чи там є озброєні люди. Російський солдат, який зняв форму і сховав зброю, від цього не перестає бути найманцем або військовим. Треба перевірити, що це за люди, чим вони займались», – відзначив гість програми.

Крім того, як зауважив нардеп, коли говориться про амністію для жителів окупованих територій, то вона не буде стосуватися всіх.

«Не може бути амністії для тих, хто вбивав українських солдатів, брав участь у тортурах і згвалтуваннях – цим людям амністія не світить. Амністія йде для тих, хто не брав безпосередньої участі у нанесенні фізичної шкоди або вбивствах. Яким чином можна пересвідчитись, хто були ці люди і чим вони займались? Для цього потрібен план роботи. Цим має хтось займатись, воно само не реалізується», – констатував Леонід Ємець.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 02:10 :06