Новини » Світ 11 травня, 2018, 17:15
«Що буде зі службовими собаками?» У Штаті Іллінойс планують легалізувати марихуану
Фото: Tim Boyle/Getty Images
Фото: Tim Boyle/Getty Images

Штат Іллінойс в 2016 році послабив покарання за зберігання невеликих доз марихуани. Раніше за 10 грам наркотику можна було потрапити до в’язниці і отримати штраф до півтори тисячі доларів; новий закон скасував тюремне ув’язнення і знизив штрафи до 100-200 доларів.

Про це повідомляє «Медуза».

Зараз в сенаті Іллінойсу обговорюють легалізацію марихуани для оздоровчих цілей. 66% населення штату підтримали цю ідею, а ось поліцейських вона спантеличила. Противники легалізації переживають не тільки про те, як це позначиться на мешканцях штату, а й розмірковують над долею службових собак, натренованих реагувати на запах марихуани.

У поліцейському підрозділі Іллінойсу К-9, що працює з собаками-шукачами, на службі складаються 275 тварин, які вміють розпізнавати наркотики. Тренування однієї собаки триває від восьми до 16 тижнів і коштує від 10 до 20 тисяч доларів; після цього тварина працює в поліції в середньому шість-вісім років. Директор з навчальної частини тренувальної академії К-9 в окрузі Мейкон Чед Лернер заявив в інтерв’ю місцевому виданню The Pantagraph, що в разі легалізації марихуани більшу частину службових собак в Іллінойсі доведеться приспати. За його словами, їх з раннього віку вчили розпізнавати наркотики, і спроба змінити ці інстинкти стане «жорстоким наругою» над психікою тварин.

Слова про усипляння собак спричинили бурхливу реакцію в Інтернеті. Їх назвали гіршим аргументом проти легалізації марихуани, а самого Лернера запідозрили в тому, що він просто намагається не допустити втрати фінансування для свого тренувального центру. Вже на наступний день після публікації в The Pantagraph шеф поліції Декейтер, найбільшого міста в окрузі Мейкон, Джеймс Гетц спростував заяву Лернера. «Він вибрав невдалі слова і пошкодував про те, що вимовив їх. Для цих собак є багато інших занять. Ми розраховуємо, що вони будуть працювати з нами ще дуже довго», – заявив Гетц газеті Chicago Tribune. Сам Лернер відмовився від подальших коментарів.

Президент Північноамериканської асоціації поліцейської кінологічної служби Рик Ашабреннер і власник однієї з академій для тренування собак-шукачів в Іллінойсі Брайан Доуді також спростували слова Лернера про неможливість перевчити шукачів. За їх словами, це важко і дорого, але можливо. Більш того, в Іллінойсі собак спочатку натаскувати на запах не тільки марихуани, а й кокаїну, героїну і метамфетаміну. Джеймс Гетц додав, що, крім наркотиків, тварин вчать шукати докази, підозрюваних або зниклих людей, тому в разі легалізації марихуани робота для них в будь-якому разі знайдеться.

Врешті, які зазначають Chicago Tribune, навіть якщо собак звільнять з поліції через вік, хвороби або інші причини, їх не присиплятимуть – тварин, зазвичай, забирають додому їх кінологи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 15:35 :35