п'ятниця, 11 травня, 2018, 15:55 Львів
Олімпієць Дмитро Грачов на Дитячому форумі: Поєднання читання і спорту – потужний тандем

10 травня, у Львові, в Палаці мистецтв, стартував 11 Дитячий форум, який триватиме до 13 травня. Для відвідувачів – літературні, культурні, мистецькі, освітні та спортивні заходи.

Організатори події дбають не лише про те, щоб їхні гості були начитані та розумні, але й здорові. Саме тому один з ранків форуму почався для відвідувачів руханкою від ‘DO like OLYMPIANS’, черлідерів із клубу ‘Lviv angels’ і українського лучника – Дмитра Грачова.

Дмитро Грачов – майстер спорту зі стрільби з луку та бронзовий призер Олімпійських ігор в Афінах. Спортсмен поділився думками про Дитячий форум, книги і розповів про спорт.
 

Пане Дмитре, чи читали ви в дитинстві? Якщо так, то якою була Ваша улюблена книга?

– На жаль, в дитинстві читати не любив, зізнаюсь чесно. Батьки читали дитячі книжки, потім в школі була література. Але я направду дуже не любив читати, і зараз, коли мені 34 роки, я дуже жалію, що в дитинстві не любив читати. Бо потім, вже в дорослому житті, наздоганяв і дуже багато читав. Читати треба обов’язково. Зараз у мене є прекрасна донька – Валерія, влітку їй буде чотири рочки і, звісно, я і дружина читаємо їй казки. Кажу чесно – читаємо не кожного вечора, але через вечір точно.

Коли Ви вирішили піти у спорт, зокрема займатися стрільбою з лука?

– Це було в шостому класі. Я тоді був дитиною і не хотів багато гуляти на вулиці. В мене після школи був вільний час. Я хотів використовувати його з користю і займатись спортом. В 5-6 класі я вже обирав види спорту. Займався і дзюдо, і на легку атлетику ходив, і на футбол мене запрошували. Але, все ж, я зупинився на стрільбі з лука. Тому що це інтелектуальний вид спорту. І займаючись кілька років стрільбою, почав розуміти, що цей вид спорту допомагає мені – і у школі в навчанні, і, згодом, в інституті допомагав. Стрільба розвиває зосередженість, витримку, систематизує думки і дуже допомагає в подальшому навчанні, у сприйнятті інформації та запам’ятовуванні.

Чи плануєте записати на спорт свою доньку?

– Обов’язково! Моя донька буде займатись спортом, але коли трохи підросте, сформується фізично, щоб не нашкодити. Обов’язково будемо обирати спорт для неї, і де їй сподобається найбільше – там її і залишимо.

Як поєднуєте спорт та книги у своєму житті?

– Я би сказав, що поєднання читання і спорту – це дуже потужний тандем. Тобто, освічена, мудра людина набагато успішніша в спорті. Тому що треба мати розум, мати логіку і дуже – дуже багато думати. Топові спортсмени всього світу постійно розвивають себе за рахунок і книг, і тренувань. І переносимо мудрість, яку черпаємо у книгах, на своє тренування.

На Вашу думку, олімпійський рух – запорука успіху?

– Звісно. Як кажуть, в здоровому тілі – здоровий дух. Якщо в дітей, підлітків, дорослих є якісь негаразди з суглобами, хребтом – це впливає на реальне життя, на їхню працездатність, сприйняття інформації. Заняття, бодай, фізкультурою чи зарядкою вранці – полегшує і покращує життя будь-якої людини, дає великий поштовх в роботі і в навчанні.

Як вважаєте, такі заходи як Форум видавців впливають на формування особистості дитини?

– Дитячий форум, звісно, позитивно впливає на наших з вами дітей. І мені шкода, що вони так рідко відбуваються. Потрібно частіше проводити такі заходи, залучати наших дітей до читання книг і до спорту. Це ж наші діти. Ми маємо їх життя зробити здоровим і різноманітним. Мусимо вкласти в них свою силу і енергію, щоб потім дати золотий квиток в доросле життя. Я й сам намагаюся робити життя дітей цікавішим. От зараз набираю групу майбутніх чемпіонів і вчитиму, на стадіоні ‘Динамо’, стрільбі з лука юних Робін Гудів.

Що Ви порадили б дітям: як досягти успіху?

– Я б хотів порадити сучасним дітям намагатися відірватися від бордюру, від свого під’їзду, від планшету. Все встигнете в своєму житті, буде багато комп’ютерів, і зараз вони є, але паралельно ви можете займатись будь-яким видом спорту, справді будь-яким. Це ваше здоров’я, ваше майбутнє. Батьки, безперечно,відіграють дуже велике значення в житті дітей. Якщо ж батьки ставляться байдуже до занять своїх дітей і думають, що в житті все складеться само собою, мовляв, якщо вони виросли якось, то і діти виростуть, то це абсолютно неправильно. Так не можна. Це наші діти. Ми маємо їм давати змогу досягти в житті якомога більшого.

Інтерв'ю в рамках Дитячого форуму провела Яна Кузяк

для IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:47 :23