Державну підтримку потребують ветерани, а не ветеранські організації, – «Стежками війни»

ZIK

Безумовно, в Україні ветерани усіх воєн потребують державної підтримки. Але саме ветерани, а не організації. Кожна копійка виділена із бюджету повинна контролюватися. Тільки так ті, хто захищали державу, відчують підтримку.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Українська спілка ветеранів Афганістану

Однією з найчисленніших організацій є Українська спілка ветеранів Афганістану. До слова їхній лідер, в минулому комуніст, Сергій Червонописький окрім того, що був учасником бойових дій в Афганістані, отримав найвищу державну відзнаку «Герой України». За його словами, виділені державою 800 тисяч гривень витратили за призначенням. Та попри те лукавить, адже цього року брав участь у акціях «Безсмертного полку».

«Ми створили організацію не для того, щоб красти. Про свої кроки звітуємо. Так в десяти областях України, у кожному районному центрі ми відкрили пам’ятники», – каже голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький.

Також за власний рахунок Українська спілка ветеранів Афганістану відремонтувала госпіталь Лісова поляна. Там лікують афганців. Але ветеран Сергій Червонописький погоджується, що не всі організації витрачають отримані гроші за призначенням.

«Я погоджуюся, що є недобросовісні люди. Давайте їх разом виводити на чисту воду», – говорить Сергій Червонописький.

Українська спілка в’язнів – жертв нацизму

Мова йде про Українську спілку в’язнів – жертв нацизму. Минулого року журналісти зафіксували як голова цієї організації роз’їжджав на позашляховику. Маркіян Демидов – в’язень концтабору, свого часу балотувався до Верховної Ради від Комуністичної партії України, а також має нагороди Російської Федерації. 

«Я свою фірму продав в 2008 році, заплатив більше мільйона податків. Що я можу взяти від організації?», – коментує голова Української спілки в’язнів-жертв Нацизму Маркіян Демидов.

От тільки пан Демидов є власником двох престижних автомобілів. У 20015-2016 роках він та голови обласних відділень його спілки їздили у Словенію, Німеччину, Польщу, Білорусь, Сербію. На ці подорожі вони витратили 121 тисячу бюджетних гривень. Та найцікавіше – представники організації Демидова у 2015 їздили в Москву на ІІ Міжнародний антифашистський форум.

«У Москві ми проводили різні програми і заходи», – каже Маркіян Демидов.

Чоловік запевняє: організація тримається на його зв’язках.

«Колись я був керівником великої будівельної організації. Мої замовники – директори м’ясних комбінатів, молочних заводів тощо. Тобто я знайомий з впливовими людьми. Деколи прошу у них допомоги оплатити електрику, телефон тощо», – розказує Маркіян Демидов.

Минулого року, каже, справи в його організації не задалися. Власне, Маркіян Демидов – єдиний з членів громадської ради при Службі у справах ветеранів, хто демонстративно відмовився голосувати за зміни в порядку виділення фінасової допомоги громадським організаціям.

Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників

Рік тому, під час засідання щодо виділення грошей для Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників, голову – Сергія Шабовту, облив зеленкою Дмитро Різниченко.

«Минулого року я відмовився від коштів, бо це абсолютно обманний шлях», – каже голова Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників Сергій Шабовта.

Тепер, буцімто організація існує лише на власному ентузіазмі.

«Ми просто скидаємося грошима. Наші головні витрати – транспорт. Харчуванням кожен сам себе забезпечує. А що робити?», – каже голова Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників Сергій Шабовта.

Він не розуміє чому ветеранські організації не хочуть фінансувати за старими правилами.

«Людина, яка віддала клаптик свого життя державі заслуговує на те, щоб вона її підтримала. І звісно ж, на рівні організаційних заходів. Вони теж потребують грошей», – звертає увагу Сергій Шабовта.

Міністерство у справах ветеранів

Парламентарі та урядовці обіцяють наступного року створити Міністерство у справах ветеранів.

«Буде в цьому міністерстві окремий департамент присвячений роботі з ветеранськими організаціями. Міністерство саме розвиватиме стратегічний напрямок», – запевняє голова ГО «Юридична сотня» Леся Василенко.

«Ми не ділимо ветеранів на категорії, на ветеранів якихось війн. Всі мають свої особливості. Мені б не хотілося, щоб це міністерство перетворилося на бюрократичну структуру», – додає віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

А поки міністерства немає, ветеранські організації продовжують працювати за пунктами компромісної постанови від Міністерства соціальної політики.

Фейкові ветеранські організації

Світлана Степанова працює секретарем громадської спілки Асоціації ветеранів війни Києва. Вона об’єднала близько 70 ветеранських організацій. Жінка служила в зоні АТО, не з чуток знає, як працюють деякі ветеранські організації.

«З’явилось дуже багато несправжніх ветеранських організацій. Вони нібито допомагають людям, однака насправді нічого не відбувається», – запевняє секретар громадської спілки Асоціації ветеранів війни м. Києва Світлана Степанова

До того ж Світлана Степанова впевнена: багато програм, на які випрошували гроші ветеранські організації, за бажання можна виконати, практично безкоштовно.

«Я можу без грошей провести будь-який захід. Зараз ми робимо свято до Дня матері. У нашій команді є жінка-флорист, яка безоплатно зробить гірлянду», – пояснює секретар громадської спілки Асоціації ветеранів війни м. Києва Світлана Степанова.

Водночас за кордоном ветерани працюють по іншому. Нардеп Олександр Третяков обіцяє запозичити цей досвід.

«Американський легіон – величезна ветеранська організація. Вони кажуть, що ніколи не візьмуть гроші у держави, бо не хочуть залежати від неї», – додає голова комітету Верховної Ради у справах ветеранів Олександр Третяков.

загрузка...
загрузка...
Loading...