четвер, 10 травня, 2018, 21:41 Економіка
Силовики влаштували розправу над реєстраторкою, яка виконала законне рішення щодо «WOG»
ZIK
ZIK

Працівники правоохоронних органів показово на робочому місці вдягнули наручники реєстраторці, яка виконала умову законної угоди щодо компанії-власника мережі паливного рітейлера «WOG» через неповернутий борг.

Нагадаємо, що автозаправний гігант не повернув борг іноземній фірмі «Стар клауд холдінгс інк.» на десятки мільйонів доларів відповідно до угоди, яку складали в одній із найвідоміших у світі юридичних компаній – «Baker McKenzie».

Із загальної суми автозаправники сплатили лише близько третини. Оскільки ж для забезпечення виконання своїх грошових зобов’язань боржник надав 18 власних автозаправних комплексів, то компанія «Стар клауд холдінгс інк.» звернулася по них.

Проте якраз на шляху стягнення боргу виявилося, що «WOG» нізащо не хоче розлучатися з автозаправними комплексами. Щоб не віддавати борг, у компанії скористалися нотаріальною конторою «Ариванюк і Книш» із Луцька, щотижня відчайдушно блокуючи вимоги «Стар Клауд Холдінгс інк.».

На чотири з 18 заборгованих автозаправних комплексів іноземна компанія таки зуміла зареєструвати право власності. Втім на реєстраторку, яка виконала умову угоди, розпочався небачений тиск. На неї, зокрема, було відкрито кримінальне провадження.

«Через декілька днів після того до державного реєстратора в офіс прийшли працівники правоохоронних органів, – розповідає Вадим Ладницький, представник іноземної компанії «Стар клауд холдінгс інк.». – Вони одягли їй кайданки та демонстративно вивели з офісу».

Водночас, як з’ясували журналісти, і Міністерство юстиції розпорядилося на два місяці заблокувати доступ державного реєстратора прав на нерухоме майно.

Що ж до перереєстрації чотирьох автозаправних комплексів, то Мін’юст скасував це рішення, повернувши їх автозаправникам-боржникам.

У «Стар клауд холдінгс інк.» вже відреагували на це. «Ми будемо оскаржувати ці дії в суді, керуючись, зокрема, і тою підставою, що Міністерство юстиції прийняло це рішення в час, коли існує судовий спір між сторонами стосовно нерухомого майна», – пояснює пан Ладницький.

Якщо й це не допоможе, – компанія звернеться в Лондонський комерційний арбітражний суд.

Водночас журналісти телеканалу ZIK у межах власного розслідування звернулися з інформаційним запитом до лондонського й київського офісів юридичної фірми «Baker McKenzie», яка складала угоди між компанією-власником «WOG» та «Стар клауд холдінгс інк.». У ньому журналісти просять дати відповідь юристів на три запитання:

- Чи відомо Вам про ситуацію, з недотриманням умов договору з боку групи компаній «Континіум»?

- Як укладник договору, чи несете Ви відповідальність за дотримання його сторонами?

- Наскільки великим репутаційним ударом для компанії Baker McKenzie є порушення прав Ваших клієнтів в Україні?

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 03:01 :59