Новини » Суспільство 10 травня, 2018, 11:27
Стосунки людей – це наче дзеркало, – Мирослав Новоставський
ZIK
ZIK

Мирослав Новоставський з дитинства мав хист до музики і спорту. Він грав на скрипці та був кандидатом у майстри спорту зі стрільби з луку. Однак суворі реалії Радянського Союзу диктували інше. Чоловік покинув улюблені заняття та пішов працювати на завод. Коли ж його закрили – влаштувався працювати двірником.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK. 

«Тяжко було у Радянському Союзі. Батько іноді працював у півтори зміни, щоб заробити копійку. А мати, як завжди, по вісім годин на роботі була. За Хрущова стояли зранку до вечора, аби купити хліб», – пригадує герой проекту.

З музичною школою Мирославу довелося попрощатися, спорт – закинути.

«Шкода, що полишив. В мені викладачі бачили талант. Можливо, я б зараз грав десь на сцені», – каже герой проекту Мирослав Новоставський.

Після школи Мирослав вступив в училище на електрика. Згодом пішов до війська. Служив в Бердичеві, Мукачеві, поблизу кордону Радянського Союзу з Китаєм. Після армії влаштувався працювати на автобусний завод слюсарем. І там став одним із найцінніших працівників.

«На дошці пошани висіла моя фотографія. Дуже приємно було», – ділиться Мирослав Новоставський.

Тим часом на заводі Мирослав знайомиться зі своєю майбутньою дружиною. У пари народився син. Все було добре, аж раптом кохана занедужала і раптово померла. Як жити далі, чоловік не знав. Він замкнувся у собі, бо почувався дуже самотньо. Та через п’ять років ситуація змінилася.

«Прийшла нова жіночка працювати вантажником. Завжди на роботу пішки ходила. І якось наша колега йшла на пенсію і святкувала це. Там зібралося багато людей і ми двоє. Танцювали і проговорили до третьої ночі», – розповідає Мирослав Новоставський.

«Ми вирішили жити разом. Якщо підходитимемо один одному – житимемо разом, а як ні – розійдемося», – пригадує дружина Мирослава Анна Лозяк.

І ось уже одинадцять років пара нерозлучна. Та до Мирослава знову наблизилася біда – Львівський автобусний завод закрили і чоловік залишився без улюбленої роботи, якій віддав тридцять років.

Мирослав починає працювати електриком, потім вантажником і врешті влаштовується в одне з ЛКП двірником.

«Він любить свою роботу, бо цілий день бігає з віником по подвір’ї. Мирослав дуже жвавий чоловік», – говорить директорка ЛКП «Південний» Романна Миронівна.

«До мешканців він привітний. Завжди запитає, як справи і побажає гарного дня», – додає мешканка будинку Катерина Грицишин.

«Стосунки людей – це наче дзеркало. Якщо ти усміхаєшся, то і до тебе сміються. Коли ж сумуєш – дзеркало відображає те саме», – пояснює Мирослав Новоставський.

І одного дня Мирослав став не просто двірником, а найкращим серед колег. Все це завдяки мешканцям будинку, біля якого чоловік прибирає. Вони висунули чоловіка на конкурс, де він і переміг.

«Мирослава надзвичайно поважають мешканці. У фейсбуці лайком його підтримала майже кожна квартира. Він дуже уважний, працьовитий, відповідальний. Ми направду раді, що в нас є такий двірник», – наголошує директорка ЛКП «Південний» Романна Миронівна.

«Дуже приємно, що люди вибрали мене. Я перший раз побував у мерії – це було дуже хвилююче. Однак після цього звання для мене нічого не змінилося, бо той хто носа задирає – високо не скаче», – звертає увагу Мирослав Новоставський.

За щоденну працю Мирослава хотіли віддячити мешканці будинку і автори проекту «Добрий ZIK». А тому чоловік отримав подарунок – відпочинок на двох у Мукачеві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 07:51 :27