Новини » Економіка 10 травня, 2018, 17:54
Меркель лукавить, коли говорить про транзит газу через Україну, – російський експерт із питань енергетики
ZIK
ZIK

Канцлер Німеччини Ангела Меркель лукавить, коли запевняє, що інтереси України в будівництві «Північного потоку-2» будуть враховані.

Таку думку висловив партнер консалтингової компанії «Rusenergy» (Москва) Михайло Крутіхін в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«У переговорах із «Газпромом» та німецькими газовими регуляторами Україна могла б запропонувати щось серйозне як компроміс будівництву «Північного потоку-2». Зокрема, це могла би бути пільгова тарифна політика цін на транспортування газу.

У переговорах із «Газпромом» також можна було б обговорити можливість того, що пункти здачі російського газу будуть на східному кордоні України, а не на західному», – запропонував Михайло Крутіхін.

Тоді, пояснює експерт, українську ГТС можна буде використовувати у співробітництві з європейськими компаніями та спільними підприємствами. Так, наприклад, уже велися перемовини зі словаками для того, щоб транспортувати російський газ туди, де це необхідно.

Натомість позиція Німеччини щодо будівництва нового транзиту та політичної мотивації Росії щодо України є маніпулятивною.

«Заяви Меркель про те, що Німеччина не дозволить будівництво «Північного ппотоку-2», якщо Україна не буде задіяна в транспортуванні газу, бо нібито є політична складова, є маніпулятивними.

Дійсно, в України буде можливість транспортувати російський газ, але питання в об’ємах, зокрема, який об’єм піде через українську територію, а який – через «Північний потік-2», – зауважив партнер консалтингової компанії «Rusenergy».

Експерт впевнений, що вплив на політичну волю Німеччини інтересів німецьких компаній недооцінюється, оскільки їм вигідне перенесення основних потоків газу на «Північний потік-2», адже це прямий безпосередній зв’язок із «Газпропом» без будь-яких транзитних територій.

«На мою думку, Меркель лукавить, коли говорить, що треба залишити роль України в транзиті російського газу. Адже німецькі компанії зацікавлені в максимальному отриманні газу напряму, і тут Меркель нічого зробити не може. Відтак, залишається тільки бізнес, а не політичні компроміси щодо ситуації між Україною і Москвою», – підсумував Михайло Крутіхін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:43 :25