Новини » Світ 10 травня, 2018, 14:47
Макрону вручили премію Карла Великого
Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 10 травня, став лауреатом Міжнародної премії імені Карла Великого за 2018 рік, яка присуджується за внесок в об’єднання Європи.

Церемонія вручення нагороди відбулася за традицією в німецькому місті Аахен, пише Інтерфакс-Україна.

У своїй промові з нагоди отримання премії Макрон знову закликав європейські країни до єдності на тлі «міжнародної обстановки, що викликає занепокоєння».

За його словами, «єдність Франції та Німеччини є головною умовою для європейської єдності, що надає змогу діяти».

«Європа не може існувати в умовах гегемонії, а лише в умовах солідарності між усіма країнами», – наводять французькі ЗМІ слова глави держави.

Еммануель Макрон також зазначив, що Європа має бути «геополітичною і дипломатичною силою».

Крім того, президент розкритикував рішення Вашингтона вийти з угоди щодо іранської ядерної програми. Розповідаючи про це, він зауважив, що «якщо ми будемо погоджуватися з тим, щоб інші великі держави, зокрема наші союзники, зокрема, наші друзі, які були разом з нами в найскладніші часи історії, починали вирішувати за нас питання дипломатії, безпеки, то в такому випадку ми втратимо суверенність».

Міжнародна премія імені Карла Великого вперше була присуджена в 1950 році. Вона є найстарішою і найпрестижнішою нагородою, яку присуджують політичним і громадським діячам або установам, які внесли видатний внесок у справу розвитку Європи і європейської інтеграції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 02:58 :33