live
Новини » Політика

Гримчак: «Javelin» на лінії розмежування – це одна з неприємностей для РФ

ZIK

Протитанкові ракетні комплекси «Javelin» не зможуть кардинально змінити співвідношення сил на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Нагадаємо, як заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука, Україна не може використовувати протитанкові ракетні комплекси «Javelin» на лінії розмежування через умови поставок.

Юрій Гримчак зауважив, що йому невідомо про будь-які обмеження щодо використання «Джавелінів», які прибули на територію України на початку квітня. «Наскільки я знаю, очікується використання цих пристроїв на лінії зіткнення», – зазначив Юрій Гримчак.

На його думку, протитанкові ракетні комплекси «Javelin» не зможуть кардинально змінити співвідношення сил на Донбасі.

Юрій Гримчак зауважив, що останнім часом українські війська зазнавали втрат через ворожих снайперів на Донбасі, а тому туди, насамперед, скерували антиснайперські комплекси. «Що ж до «Джавелінів» – це не тільки політичне рішення, це і військове рішення у тому числі», – зазначив Юрій Гримчак.

Заступник міністра нагадав слова спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера, що якщо Росія піде з Донбасу, то США готові допомогти у цьому, але якщо Росія не розуміє, що повинна це зробити, то США гарантують великі неприємності.

«Я думаю, що «Джавеліни» на лінії розмежування – це одна з неприємностей, які були, а для нас це важливо, тому що ми чотири роки воюємо, але фактично озброєння як такого, за винятком деяких країн, нам ніхто не постачав.

Канада прийняла рішення про дозвіл на постачання, на продаж зброї Україні наприкінці минулого року, США сьогодні фактично вже розпочали постачання. Ми на сьогодні перейшли межу, і наша армія і влада мають довіру для того, щоб отримувати сучасну зброю», – зазначив Юрій Гримчак.

Loading...