live

У Львові на Пагорбі Слави радикали перекрикували ветеранів – але все спокійно

Фото: Микола Тис, IA ZIK

Сьогодні, 9 травня, у Львові на Пагорбі Слави з самого ранку люди різного віку кладуть квіти на могили полеглих у Другій світовій війні.

Про це повідомляє з місця подій кореспондент ІА ZIK.

Об 11 годині на Пагорб Слави прийшли члени ветеранських організацій. При вході до меморіалу один з ветеранів спробував виголосити промову, наголосивши на священній пам’яті полеглих в Другій світовій війні. За його словами, Європа була б абсолютно іншою, якби Радянський Союз не переміг  у Другій світовій. 

Ці слова не сподобалися представникам праворадикалів, які вголос почали співати: «Живи Україно, живи моя рідна, всіх комуняків потягнемо на гілляки – нехай там висять».

Фото: Микола Тис, IA ZIK
Фото: Микола Тис, IA ZIK

Попри це, обстановка була спокійною. Ветерани поводили себе дуже обережно та старалися не розмовляти російською мовою.

У розмові з кореспондентом IA ZIK  генерал-осавул запорізького козацтва, двічі герой козацтва України Михайло Стеців зазначив, що на Львівщині залишилось близько 100 людей, які брали участь у Другій світовій війні. "Це люди похилого віку,  вони мають проблеми зі здоров'ям, у Львові є троє хворих, які вже не встають з ліжка, вони потребують опіки і  члени ветеранських організацій приходять до них, надають їм допомогу. Кожного року приходжу  на Марсове поле і сюди вшанувати полеглих у Другій світовій війні,  в пам'ять про свого батька, який воював. Напередодні свята ми  прибирали територію на меморалі і довкола нього. Полеглих  треба пам'ятати", - сказав Михайло Стеців. Він зазначив, що членами втеранських організацій є люди, які служили в силових органах Радянського Союзу, а також їхні  родичі.    

 Представниця однієї з ветеранських організацій пані Аліса розповіла, що  батько  піщов у 1941 році на  війну і не повернувся, а її з матір'ю евакуювали в Казахстан. Згодом їх повернули до Львова, і щороку  пані Аліса у цей день приходить у  на Пагорб Слави з квітами, щоб вшанувати пам'ять про тих, хто загинув.  Пан Валерій теж приходить і згадує  свого батька, який пройшов війну. "Батько пройшов усю війну, повернувся додому,  помер 30 років тому через хворобу. Щороку у цей день згадую про нього  і приходжу сюди. Мільйони людей загинули у цій війні, про це треба пам'ятати",  - сказав пан Валерій.

Прийшли з молитвами і піснями вшанували полеглих у Другій світовій війні і  вірні Московської православної церкви. Пані Світлана несла портрет свого батька, який був прикордонником, пройшов всю війну,  після перемоги жив у Берліні 1 рік.  "Батька поховано на Личаківському цвинтарі, щороку приходжу вшанувати його пам'ять, і молюся за нього і всіх, хто загинув", - сказала Світлана. 

Охороняли громадський порядок на Пагорбі слави  у Львові представники поліції, Нацгвардії та курсанти внутрішніх військ,  особливих інцидентів чи сутичок не було, окрім скандування праворадикалів, все минуло спокійно.

Крім того, цьогоріч вічний вогонь на Пагорбі Слави не горів.

 

 

Loading...