live

Спокійне 9 травня: львів’яни без сутичок вшанували загиблих на Монументі Слави

Фото: Олена Водвуд, IA ZIK

Сьогодні, 9 травня, львів’яни без жодних сутичок вшановують пам’ять загиблих біля Монумента Слави. Звичайні люди приходять до пам’ятника і кладуть квіти в честь полеглих рідних або ж друзів. Жодних мітингів чи офіційних заходів тут немає.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Серед тих, хто віддав шану полеглим, юний хлопець із Хмельницького. Вже шість років він живе у Львові і продовжує традицію, яку започаткували в його рідному місті.

Фото: Олена Водвуд, IA ZIK
Фото: Олена Водвуд, IA ZIK

«У Хмельницькому ми щороку приносили квіти на 9 травня. Я це пам’ятаю з дитинства і підтримую традицію далі. У цій війні загинув мій прадід…Знаєте, перемога у нас має бути одною для всіх. Ми святкуємо кінець епохи нацизму і тут не варто говорити про розділ українців. Тоді були непрості часи, Україна була порізана кусочками між різних держав. Люди не знали, кому довіряти. І ці квіти я кладу для тих, хто воював за нашу країну, з яким прапором хто б не був», – розповів хлопець.

Приходили сюди і сім’ями. До прикладу, пом’янути жертв війни біля Монумента Слави прийшла сім’я, яка переїхала до Львова із Центральної України.

Фото: Олена Водвуд, IA ZIK
Фото: Олена Водвуд, IA ZIK

«Мій дід воював дуже довго – він пройшов Варшаву та Берлін. І мав величезну кількість нагород за звільнення міст. На мою думку, ми маємо вшановувати пам’ять полеглих. Хочемо, щоб діти бачили та пам’ятали, як це було. А не лише з книжок читали. Насправді, не так важко один раз в рік покласти квіти за те, що ці воїни зробили для нас», – говорить батько сім’ї.

Ще одні небайдужі – сім’я із Сумщини. Разом із ними був старенький дідусь, який пережив усі жахіття війни ще дитиною. Коли розповідав свою історію, він не міг стримати сльози.

Фото: Олена Водвуд, IA ZIK
Фото: Олена Водвуд, IA ZIK

«На цій війні загинули багато моїх родичів, сестри. Я сам – дитина війни. В ті часи були неймовірно складно – ми три роки жили в погребах і ховалися від німців, бо вони просто всіх вбивали. Час від часу вибігали, коли могли. Але три роки світу просто не бачили», – говорить дідусь.

Окрім того, до Монумента Слави приїжджали представники поліції та ОБСЄ, які перевіряли, чи не відбуваються тут часом сутички. Та нічого не було, адже тут звичайні люди вирішили пом’янути тих, хто обірвав своє життя під час Другої світової війни.

Loading...