Новини » Світ 9 травня, 2018, 13:56
Проросійські сили у ЄС одна за одною зазнають поразки, – політолог
ZIK
ZIK

Починаючи із 2014 року у міжнародній політиці змінилося багато. Адже, не дивлячись на популярний міф про те, що проросійські партії перемагають у Європі, насправді там переважає тенденція до їх значного скорочення.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Валерій Димов.

«Зараз ситуація у Європі виглядає таким чином, що, нібито, Росія перебуває на коні. Насправді, вона просто  мобілізує той електорат, який залишився. Варто пригадати нещодавні вибори у Франції, коли ставили, буцім, на Фійона чи Ле Пен, які, нібито, виступали за те, щоб Крим цілком законно можна було вважати російським. Але ж переміг Макрон», – сказав Димов.

Також він зазначив, що подібна ситуація була і у Греції, яка майже на 100 відсотків була проросійською, не говорячи і про Болгарію, Сербію та Чорногорію, яка віднедавна перебуває у НАТО. Хоча, за його словами, саме прем’єр-міністр Чорногорії Мило Джукановіч був абсолютно проросійським політиком, а тепер змінив свою думку.  Також змінюється ситуація і у Німеччині.

«Я читав Люксмана, глибу французької філософії, який казав, що Саркозі хотів щось змінити, але ви не уявляєте, що таке 100 тисяч бюрократів і службовців Франції, яких готує вища школа державних службовців протягом століть і протягом усього часу вони були проросійськими. Тому ситуація змінюється і відбувається свого роду мобілізація. Адже ми бачимо, що націоналістична право-популістська політична партія Німеччини «Альтернатива для Німеччини» мобілізує той електорат, який залишається, незалежно від того, чи він «червоний»,  праворадикальний, чи ліворадикальний», – прокоментував політолог.

Він пригадав історію про французькі кораблі «Містралі», які хотіла придбати Росія, але через політичну ситуацію, що склалась, так їх і не отримала. І саме на цьому дуже вправно грали проросійські політики, які наголошували на тому, хто ж поверне мільярд євро у казну.

«Лепени, фійони і різні саркозі набудовували собі рейтинги з незадоволених робітників у Франції, аби отримати їхню підтримку. І виглядає на те, що Росія перебуває на коні. Але, якщо ми пригадаємо, що Нормандський формат починався з того, що Путіна вмовляли, аби він приїхав і потис руку Петрові Порошенку, то на сьогоднішній день в Ааахені зустріч відбудеться без нього, що власне і є зміною», – вважає Димов.

Нагадаємо, 10 травня у німецькому Аахені відбудеться саміт «нормандської четвірки», але без президента Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 20:12 :48