Новини » Суспільство 9 травня, 2018, 18:55
«Джокери» роз’яснили позицію щодо програми про фінансування «Самопомочі»

Проект «Джокери. Хто фінансує політичні партії?», який виходить на телеканалі ZIK, роз’яснив позицію щодо випуску, у якому йшлося про фінансування політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Нагадаємо, програма присвячена політичній партії «Самопоміч» вийшла в ефір на телеканалі ZIK 14 квітня 2018-го. У випуску розглядалися різні МОЖЛИВІ версії причетності до фінансування партії українських олігархів. Зокрема, для цього проаналізували голосування фракції «Самопомочі» з різних питань, серед них – голосування щодо призначення генеральним прокурором України Віктора Шокіна. Тоді, нагадаємо, фракція «Самопоміч» була однією з небагатьох, хто не підтримав цього призначення, за винятком Ірини Суслової, яку виключили з фракції цієї політичної сили.

Проект «Джокери», реагуючи на звернення політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», стверджує, що жодних висновків про те, що це було зроблено на догоду олігарху Ігорю Коломойському, у програмі не було, а лише припущення, що це могло мати місце.

Більше того, у випуску подавалися заяви Геннадія Корбана: «Садовий, например, обращался за помощью, то есть, были разные в общем-то предложения… Но Коломойский любит покупать победу на столе – выиграешь, тогда и поговорим».

А також Андрія Садового:

– Ніколи пан Коломойський не фінансував «Самопоміч» або будь-які сили, пов’язані з Вами?

– Та й склянки води не дав».

Висновок, який робить ведуча Севгіль Мусаєва, після того, як розбирає цю версію, звучить так: отже, Коломойський, якщо і був Джокером «Самопомочі», то точно не є ним зараз.

Також у випуску зазначалося, що підприємство «Південьзахіделектромережбуд», головою Ради якого був Андрій Садовий, а пізніше – Олег Лаврик, неодноразово отримував «ділянки під забудову. Дві з них, наприклад, сесія міської ради виділила 28 січня 2010 року. Без будь-яких аукціонів».

Цю ситуацію телеканал ZIK ретельно досліджував ще 2010 року. Зокрема, у коментарі телеканалу у ГО «Рідне місто» зазначили: «Ці ухвали є корупційними, адже земля передається без аукціону. Окрім того, мер Львова Андрій Садовий є власником цього підприємства. Свідченням цього є біографія мера, оприлюднена на інтернет-сайті Львівської міськради. Там вказано, що впродовж 1997-2005 років Андрій Садовий був головою Ради та головою Правління ВАТ «Південьзахіделектромережбуд».

Цю інформацію підтверджують і джерела «Джокерів» у Львові, а відповідне рішення сесії є у вільному доступі.

У випуску була допущена неточність щодо народного депутата України Ганни Гопко. Так, Ганна Гопко була першим номером у виборчому списку партії, але не очолювала фракцію. Лідером фракції «Самопомочі» від початку її роботи у Верховній раді України був і залишається народний депутат України Олег Березюк. Цю фактичну неточність виправлено.

Оновлений випуск «Джокерів« вже викладено на сайті телеканалу ZIK.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 17:53 :37