9 травня у Херсоні: близько 10 тисяч людей прийшли на мітинг

Фото: ukrinform

У Херсоні у середу рекордна кількість жителів міста взяли участь в урочистих заходах з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це святкова хода від площі Героїв до пам’ятника Невідомому солдату у парку Слави, та мітинг, що відбувся біля пам’ятника Невідомому солдату по завершенню ходи.

Про це розповів у виступі на мітингу голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє «Укрінформ».

«Окремо хочу сказати: я, чесно, вперше бачу тут таку кількість людей на День перемоги. Це тому, що ми об’єдналися заради одного – пам’яті. Адже той, хто не пам’ятає, той не має майбутнього. Пам’ятаємо і перемагаємо!», – сказав Гордєєв.

Як він зазначив, на цьому мітингу зібралися представники різних поколінь, різних політичних партій та громадських організацій. «Різні, але всі об’єднані навколо пам’яті у тій страшній війні. Низький уклін вам, низький уклін тим, хто не повернувся з фронту, низький уклін всім нашим, загиблим у тій війні», – сказав голова ОДА.

На мітингу виступили також народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Олександр Співаковський, Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, голова міської ради ветеранів, учасник бойових дій Володимир Куций, командир військової частини, льотчик першого класу Руслан Мінаков, голова студентської ради державного навчального закладу «Вище професійне училище №2 м. Херсона» Павло Сава.

Молодь привітала учасників заходу невеликою концертною програмою на фронтову тематику.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і померлих учасників Другої світової війни та бойових дій на сході України. Військовослужбовці тричі відсалютували героям пострілами із автоматів.

Згідно інформації, отриманої кореспондентом агентства від правоохоронців, які забезпечували громадський порядок під час проведення мітингу, загалом у цьому заході взяли участь близько 10 тис. осіб. У свою чергу, у святковій ході взяли участь близько 2,5 тис. осіб.

Учасники мітингу тримали державні прапори України, прапори Євросоюзу, червоні прапори без символіки, національні червоно-чорні прапори, прапори добровольчого батальйону «Донбас», Української спілки ветеранів Афганістану, Військово-повітряних сил, Військово-десантних військ, політичної партії «Опозиційний блок», гасла «Перемогли фашизм – переможемо рашизм!», «Спасибі діду за Перемогу!», «Ми – діти переможців!», повітряні кульки та прапорці з написами «З Днем Перемоги!».

Захід пройшов без порушень громадського порядку.

Loading...