Новини » Політика 9 травня, 2018, 18:50
Чорновіл: Українська церква є дочірньою не для Московської, а для Константинопольської
ZIK
ZIK

Патріарх не буде надавати автокефалію Київському патріархату чи УАПЦ – Вселенська церква надає автокефалію для православних української держави, які повинні сформувати церковну єдність.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада України підтримала звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Тарас Чорновіл зауважив, що для будь-якої церкви канонічність законів у церковних нормах є визначальною.

«І тут певна ієрархічна схильність розуміти, хто твій ієрарх, хто над тобою, хто – матірна церква. Нам зараз розказувати, що російська церква для України може бути матірною. Це… є повним абсурдом та елементарним рекетом. Створений прецедент, коли першим серед рівних, Вселенським патріархом спростований, і він вже чітко про це заявив, що Українська церква є дочірньою для Константинопольської церкви, і тепер Константинополь приймає ці рішення», – наголосив гість програми.

Тарас Чорновіл наголосив, що Патріарх не буде надавати автокефалію Київському патріархату чи Українській автокефальній православній церкві.

«Вселенська церква надає автокефалію для православних української держави. Православні в українській державі повинні сформувати цю церковну єдність, в яку, як вже оголосили, входить Київський патріархат, входить УАПЦ, в яку ввійде, ми знаємо – вже є заяви, велетенська кількість людей, священиків, єпископів, які сьогодні є в канонічній єдності із Московською церквою. Для них перешкодою був цей момент канонічності. І ось ця церква де-факто отримує автокефалію. Томос спрямований на неї, а не на одну з конфесій сьогоднішніх», – зауважив Тарас Чорновіл.

Гість програми нагадав, що 2000-го року намагалися вирішити це питання по-іншому – з канонічного визнання УПЦ Київського патріархату. Проте на той момент для того не було можливостей, у тому числі і політичних, зазначив Тарас Чорновіл.

«Росія тоді напряму тиснула і тримала у стиснутому кулаці Вселенського патріарха», – зауважив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 13:07 :49