Новини » Політика 8 травня, 2018, 11:49
У САП обурені наполяганнями Ситника щодо справи Охендовського
Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі обурені заявою директора НАБУ Артема Ситника щодо наполягання на оголошенні остаточної підозри та скерування до суду обвинувального акту стосовно голови ЦВК Михайла Охендовського.

Про це повідомляється на сторінці САП у Фейсбуці.

«САП обурена коментарем директора НАБУ в ЗМІ щодо «наполягання» на остаточній підозрі та на скеруванні до суду обвинувального акту у так званій «справі Охендовського». Така заява керівника піднаглядного органу досудового розслідування, зроблена в непроцесуальний спосіб, вводить в оману громадськість, має на меті політизацію кримінального процесу та може розцінюватися як спроба чинити публічний тиск на прокурорів у провадженні з метою прийняття сумнівного з точки зору закону рішення», – йдеться у повідомленні.

У САП нагадали Ситнику, що «кримінальні провадження не можуть бути інструментом піару, способом набору політичних чи будь-яких дивідендів та погроз неугодним».

«Вкотре вказуємо керівнику НАБУ що, згідно з законом (ст. 290 КПК України), єдиною особою, уповноваженою визначати, чи готова справа до передачі до суду, є прокурор у цій справі. Саме для дотримання принципу верховенства права та забезпечення прав та свобод громадян Конституція та закон визначили таку роль прокурора в кримінальному процесі, і САП буде слідувати закону, а не політичній кон’юнктурі», – додали у відомстві.

Зазначається, що для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця. Тож необхідно встановити, які саме конкретні дії підозрюваний, перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі, заявили у САП.

В антикорупційній прокуратурі поінформували, що отримані під час слідства у цій справі офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень підозрюваного, містять з цього приводу «суттєві суперечності». «За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона», – додали в САП.

Уточнюється, що наразі досудове розслідування у справі Охендовського вдруге зупинено прокурором до отримання відповідей на міжнародно-правові доручення. Наголошується, що наразі з усіх міжнародно-правових доручень, які були відправлені до ряду країн, ще не отримано відповіді на запити до США та Великої Британії.

«САП закликає осіб, які не мають жодного процесуального статусу у вказаному кримінальному провадженні, а конкретно директора НАБУ, утриматись від безвідповідальних та голослівних оцінок слідства та вкотре нагадує, що погодження підозри в кримінальних провадженнях та скерування обвинувального акту до суду – визначені законом виключні повноваження прокурора», – підкреслили у відомстві.

Як повідомлялося, Ситник днями заявив, що НАБУ наполягатиме на оголошенні остаточного підозри голові ЦВК Охендовському, який проходить у так званій справі про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів. 25 квітня САП повторно зупинила слідство у справі Охендовського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:54 :36