На Львівщині 106 адвокатів отримали право надавати мешканцям безоплатну допомогу

Цьогоріч на Львівщині укладено 106 контрактів з адвокатами, які пройшли конкурсний відбір для надання безоплатної вторинної правової допомоги, відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Про це повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області.

Упродовж I кварталу 2018 року було видано 964 доручення адвокатам для здійснення захисту осіб у кримінальному провадженні, у тому числі:

  • 245 особам, до яких застосовано адміністративне затримання;
  • 183 затриманим за підозрою у вчиненні злочину та/або стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

З 2017 року стартував всеукраїнський правопросвітницький проект «Я маю право». Повідомлення проекту у вигляді друкованої продукції та соціальних відеороликів: «Не знаєш, як вирішити спір?»; «Забирають бізнес? Відбирають майно?»; «Вимагають хабара за іспит чи навчання?»; «Як оформити договір оренди землі?»; «Як оформити виплату субсидій?»; «Не сплачуєш аліменти? Наслідки», «Як протидіяти домашньому насильству»; «Виконання рішення суду»; «Маскишоустоп. Мін’юст на захисті прав підприємців», – які були поширені на 335-ти правопросвітницьких заходах, організованих Центрами у рамках проекту.

За цей період до місцевих центрів за правовими консультаціями з питань соціального забезпечення, житлового, спадкового, сімейного, кримінального права звернулось 8909 осіб.

У Центрі зазначили, що, незважаючи на зміни у процесуальному законодавстві, не завжди своєчасну оплату праці адвокатів, Центри з надання БВПД на Львівщині змогли успішно виконати річний план, а також зреалізувати ключові завдання – успішний захист прав та законних інтересів мешканців регіону, а також підвищення правової обізнаності та правової освіченості населення.

Loading...