Новини » Львів

Цьогоріч реставрують дах і вікна храму Пресвятої Євхаристії (костелу Домініканців) у Львові

Цього року замінять дах і вікна у храмі Пресвятої Євхаристії (колишній Домініканський костел). На ці роботи з міського бюджету Львова виділено 1 млн 485 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

За словами начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, ремонтні роботи у колишньому Домініканському соборі виконує підрядна організація ПП «Володар-Маркет». На ремонтні роботи з міського бюджету виділено 1 млн 485 тис. грн. Завершення робіт, відповідно до договору, передбачено у лютому 2019 року.

«Це дуже важливий об’єкт. Це один з найгарніших храмів Львова. Костел Домініканців будували у 1745−1759 рр. за проектом архітектора Ян де Вітте. Роботи, які ми розпочали цього року у храмі – це є фактично продовження тих робіт, які вже проводила міська рада за бюджетні кошти. Зокрема, було відреставровано центральний купол – замінено стару бляху на мідну. Але роботи не завершили до кінця. Тепер плануємо завершити ремонт сигнатурки. Крім того, на центральному куполі є оглядовий майданчик, який є проблемним, бо через його покриття протікає волога. Також цього року заплановано ремонтні роботи по вітражах. У цьому храмі насправді велика кількість вікон і кожне вікно є інакше. У вікнах є металевий каркас і різнокольорові скла, які в багатьох місцях втрачені», – розповіла Лілія Онищенко.

Вона зазначила, що частинку карнизу даху підрядники замінили без виставлення риштування, оскільки його досить складно виставити через півкруглу форму храму.

«Наші висотники частинку карнизу даху замінили без виставлення риштування, бо його дуже складно виставити, оскільки стіни півкруглі. Тому працюють висотники. У частини покрівлі даху демонтували старе покриття. Також плануємо виконати реставрацію вітражів, реставрацію віконних рам, металевих обрамлень вікон», – розповіла Надія Мелета, директор ПП «Володар Маркет».

Нагадаємо, у 2018 р. у бюджеті розвитку міського бюджету м. Львова на проведення реставраційних і ремонтних робіт управлінням охорони історичного середовища передбачено 36,1 млн грн.

Зокрема, передбачено ремонтно-реставраційні роботи даху храму св. Климентія (колишній костел св. Казимира) на вул. М. Кривоноса, 1; ремонтно-реставраційні роботи костелу Домініканців з келіями на пл. Музейній, 3; реставраційно-ремонтні роботи храму Святої Трійці на вул. Тершаковців, 1-а; капітальний ремонт сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (колишній костел Матері Божої Сніжної).

Також у 2018 р за кошти міського бюджету Львова, в розмірі 840 тис. грн, буде виготовлено проектно-кошторисну документацію для реставраційно-ремонтних робіт 6 сакральних споруд Львова. Зокрема, передбачено 100 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документацію на ремонт колишніх келій монастиря Францисканок (вул. М. Лисенка, 45); 100 тис. грн передбачено на виготовлення ПКД на ремонт храму Покрови Пресвятої Богородиці (колишній костел св. Миколая) (вул. Грушевського, 2); 340 тис. передбачено на ПКД ремонту фасадів храму св. Петра і Павла (вул. Театральна, 11); 100 тис. грн передбачено на ПКД на ремонт Успенської церкви (вул. Руська, 7); 100 тис. грн передбачено на ПКД на ремонт церкви св. Іллі (вул. Кривчицька Дорога, 113); 100 тис. грн передбачено на виготовлення проектно-кошторисної документацію на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури церкви Матері Божої Неустанної Помочі (колишній костел Матері Божої Сніжної).

Також цього року буде завершено ремонтно-реставраційні роботи в храмі св. Миколая на вул. Б. Хмельницького, 28 (Миколаївська церква) та завершення реставраційно-ремонтних робіт у церкві св. Параскеви П’ятниці (П’ятницька церква) на вул. Б. Хмельницького, 77. Роботи на цих об’єктах були розпочаті у 2017 р.

Loading...