live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Суд у Дніпрі відмовив у повторному відведенні судді у справі Лусваргі

ZIK

Його ув’язнили, випустили, потім знову затримали і повторно судять. У Павлоградському районному суді обирали запобіжний захід бразильцю Рафаелю Лусваргі. З 2014 року він воював проти українських військових на боці терористичної ДНР. Про перебіг резонансної справи дізнавались журналісти.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Рафаель Лусваргі прибув до суду сам, без варти. Останні чотири дні чоловік провів у будівлі головного управління СБУ. До Дніпра його доправили самі ж спецпризначенці. Адвокат бразильця обурюється затриманням підзахисного.

«Підзахисному не надали ні медичної, ні правової допомоги. Сьогодні я побачив Лусваргі перший раз», – сказав адвокат Валентин Рибін.

Перед початком засідання в суді заявили, що бразильське посольство просило видати Лусваргі закордонний паспорт, однак, феміда відмовила. Звинувачений називав персональні дані, але не міг згадати, на якій вулиці проживає в Сан-Паулу. Усі питання до нього ретранслював перекладач, оскільки підсудний не розуміє української. До останнього часу засідання у цій справі мало відбутися 6 червня. Адвокат подав заяву про відведення судді, нібито через упередженість.

«Павлоградский міський районний суд у терміновому порядку переніс дату судового засідання, яку раніше було встановлено. Саме про неї мене було повідомлено. Можу припустити, що це було зроблено за вказівкою правоохоронних органів, зокрема СБУ», – додав Рибін.

Адвокат також скаржиться, що його підзахисний не отримав повістки про те, що попереднє засідання мало відбутися 4 квітня. Тому й не з’явився на нього. Також не прибув і сам адвокат. Каже, був на інших процесах. Суддя апелює – Лусваргі не має жодної офіційної реєстрації в Україні, тому правоохоронці просто не знали, куди надсилати повістки, а щодо відсутності адвоката – цитує його ж заяву.

«У зв’язку з тим, що я не зможу прибути до суду за станом здоров’я. Тобто ви не казали, що будете в інших судових засіданнях, а сьогодні ви кажете, що брали участь в інших судових засіданнях», – розповіла суддя Наталя Самоткан.

Суд пішов до нарадчої кімнати. Тим часом прокурор заявив, що клопотатиме про взяття Лусваргі під варту. Каже, ті статті, які йому інкримінують, не передбачають іншого запобіжного заходу. Однак саме цей прокурор на попередньому засіданні просив для звинуваченого особисте зобов’язання. Тоді Печерський суд погодив клопотання і відпустив бразильця на волю.

«З причин обміну обвинуваченого Лусваргі на наших військовополонених, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, йому було змінено запобіжний захід на особисте зобов’язання. Однак з невідомих мені причин обмін не відбувся», – зазначив прокурор Ігор Вовк.

Проте в СБУ цю інформацію заперечують.

«Ні, за моїми даними він не був у списках на обмін і не міг бути обміняним навіть тому, що він громадянин Бразилії. Бо ми можемо віддати громадянина іншої держави тільки консульському представництуву або посольству тієї держави, громадянином якої він є. Тому ми не могли передати бразильця за будь-яких умов на територію «ЛДНР», – прокоментував очільник СБУ Василь Грицак.

Феміда задовольнила клопотання захисту і призначила іншого суддю. Однак і цьому захист закинув упередженість і знову попросив про відведення. Аби ухвалити рішення, суд пішов до нарадчої кімнати і цього разу відмовив.

До слова, Лусваргі затримали націонал-патріоти у п’ятницю біля Бразильського посольства. Звідти відвели до будівлі СБУ і передали силовикам. Сам чоловік воював у кількох підрозділах терористичної ДНР. Зокрема, засвітився на відео, де стріляє з міномета. Також не раз ставав героєм російських пропаґандиських каналів.

Нагадаємо, 25 січня 2017 року Лусваргі був засуджений Печерським райсудом м. Києва до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Водночас на етапі оскарження вироку Апеляційний суд взяв до уваги, що суд першої інстанції не мав права розглядати цю справу, оскільки була порушена територіальна підсудність. З цієї причини вирок Печерського райсуду був скасований.

Верховний суд у лютому поточного року постановив, що справу Лусваргі має розглядати Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.

У грудні 2017 року Лугсваргі було замінено запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання терміном на два місяці. Наразі він перебуває у СБУ, де з ним проводяться відповідні процесуальні дії.

Loading...