Новини » Суспільство

Чубаров назвав реальну явку на «виборах» в окупованому Криму

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що явка на незаконних виборах у Криму склала 42% виборців, із них 8% – зіпсували бюлетені для голосування.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Российские выборы в Крыму

«На виборах в Криму були представники адміністрації президента РФ Володимира Путіна, які спостерігали за ходом російських президентських виборів. Так званий білий протокол з реальними даними про результати голосування містить показники явки на рівні 42%, з яких 8% – недійсні і зіпсовані бюлетені», – наголосив Чубаров.

«Тобто 8% людей, які побоялися не прийти на вибори, але вони зіпсували бюлетені. Таким чином, виходить, що лише 34% – це ті, хто ідеологічно був націлений на вибори», – пояснив голова Меджлісу.

«Представники кримської влади, зокрема, Аксьонов, намагалися вплинути на московських емісарів, в тому числі через дачу хабара, для виправлення документів на користь підвищення явки хоча б на 10-15%, однак їм відмовили», – наголосив Чубаров.

Це викликало занепокоєння у кримської влади, оскільки невиконання плану Кремля перетворити результати виборів на підтвердження «референдуму» 2014 року може викликати організаційні висновки щодо кримських керівників, які виявилися нездатними використовувати наявний адмінресурс», – додав він.

18 березня, у день офіційної анексії Криму, Російська Федерація провела вибори президента. Україна, Франція, Німеччина, Норвегія, Естонія, Фінляндія, Канада та інші країни незаконні вибори РФ на анексованому півострові не визнають.

Російські ЗМІ стверджують, що на «виборах» в окупованому Криму за Володимира Путіна проголосували близько мільйона «виборців» – 92%, а явка була однією з найвищих по регіонах.

 Loading...