Новини » Економіка 7 травня, 2018, 16:44
Без модернізації шахт держава скочуватиметься у залежність від імпортного вугілля, – Корольчук
ZIK
ZIK

Завдяки формулі «Роттердам +» шахти зможуть отримати кошти для своєї модернізації. Адже держава уже скочується в залежність від імпортного вугілля. Лише минулого року ми закупили майже 6 мільйонів тонн твердого палива.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

За його словами, останні чотири роки для держави видались складними. До того ж, ми усе більше починаємо залежати від імпортного вугілля.

«Формула «Роттердам +» розроблялась як методика для того, щоб можна було завозити вугілля по імпорту і не зупинилися підприємства теплової генерації», – зазначив Корольчук.

Мовляв, після вугільної блокади виявилось, що це паливо є лише «на імпортних складах».

«Понад те, критикуючи формулу «Рттердам +» ніхто не каже, що з Роттердаму вугілля ніхто не везе. Це лише орієнтир. Та й потрібно розуміти, що ті, хто блокував поставки із Донбасу, потім замовкли і навіть не думали, звідки братимемо паливо для тих блоків, які переводимо на газову групу. Адже воно не росте на кущах, а лежить у шахтах, які теж потрібно розвивати», – підкреслив експерт.

Для цього ж, потрібно вкладати чималі кошти. Тоді як формула «Роттердам+» якраз і передбачає надходження цих грошей.

«Державні ж шахти отримуватимуть більше цих коштів та вкладатимуть у підприємства. Адже в іншому випадку ми лише скочуватимемось у залежність від імпортного вугілля, що зараз і відбувається. Минулого року ми купили уже майже 6 мільйонів тонн. Цьогоріч, якщо ситуація продовжуватиметься, доведеться закупити ще більше», – розповів Корольчук.

За його словами, ціна вугілля для теплових електростанцій не була вищою, ніж встановлений орієнтир – його вартість у Роттердамі.

«Тобто, усі розмови про крадіжки – лише фантазії, цього немає», – заявив він.

Тому, на його думку, довкола заяв щодо тарифної політики та впливу на неї НКРЕКП відбуваються маніпуляції.

«Щодо газу, то тарифи ухвалює уряд. Коли ж комунальні підприємства отримали можливість самостійно їх встановлювати, одразу їх і підвищили – тільки-но НКРЕКП передало їм цю функцію. Тому, коли Комісія призначає тарифи, усі кажуть, що вони необґрунтовані, а коли ж місцева влада підняла ціни, усе, нібито, нормально, люди стерплять. Це маніпуляція», – обурювався Юрій Корольчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 08:49 :20