Новини » Події 6 травня, 2018, 13:12
Суцільне болото: Гримчак пророкує Донбасу сумне майбутнє

Неконтрольоване затоплення шахт на окупованій території Донбасу призведе до незворотних екологічних наслідків і перетворення регіону в суцільне болото.

Про це в інтерв’ю «Апострофу» розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Результат пошуку зображень за запитом "фото Гримчака"

За його словами, головним наслідком є ланцюгове затоплення шахт. Вода із затоплених шахт проникає все в нові й проступає на поверхні.

«І, по-друге, затоплення шахт веде до того, що вода починає підніматися на поверхню. У Горлівці в минулому році фіксували скупчення метану в підвалах, в льохах навіть багатоквартирних будинків. Метан – це газ, який не має запаху, він прозорий, але як тільки створюється так звана метано-повітряна суміш, то через найменшої іскри це призводить до вибуху», – зазначив заступник міністра.

Читайте також: У Росії відреагували на початок Операції Об’єднаних сил на Донбасі

Даний процес призведе до того, що Донбас перетвориться в мертве болото, яке складно буде повернути до попереднього стану.

«Наше міністерство і Міністерство екології вже неодноразово говорили, що це може привести до того, що у нас Центральний Донбас може перетворитися в таке собі болото, де не буде трави, дерев і всього іншого. Оскільки (це не наше дослідження, але ми ним користуємося) на території ОРДЛО 70% джерел питної води вже непридатні для використання», – розповів Гримчак.

Однак є технології і досвід боротьби з подібними ситуаціями, які вже були випробувані раніше в Криму.

Читайте також: Як США змусять Путіна забратися з України

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 13:54 :41