Новини » Суспільство 4 травня, 2018, 12:57
В Україні є одна державна мова, – Мірошниченко
ZIK
ZIK

Закон не примушує українців знати будь-яку іншу мову, крім державної. Тому й чітко регламентовано: у сфері послуг чи, тим паче, на державній службі обов‘язковим є використання української мови.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко.

За словами доктора політичних наук Ігоря Піляєва, якщо Україна зробила європейський вибір, то має адаптувати своє законодавство до відповідних стандартів. А 24 стаття Конституції України забороняє дискримінацію за мовною ознакою.

«Тому законопроект про освіту є прямим порушенням Конституції. Понад те 161 стаття Кримінального кодексу передбачає відповідальність службових осіб держави за умисні дії, спрямовані на обмеження прав чи надання привілеїв громадянам за мовними ознаками. Тобто, чиновники, які розробили та опублікували цей законопроект, підлягають кримінальній відповідальності», – переконаний Піляєв.

Мовляв, відбулось пряме порушення законних норм.

У свою чергу народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко назвав такі заяви «маячнею». Мовляв, якщо керуватись цією логікою, українців можна саджати за грати при вимозі обслуговувати їх державною мовою у сфері послуг.

«Ніхто із громадян України не зобов‘язаний знати будь-яку іншу мову, крім державної. Тому українське законодавство чітко регламентує, що у сфері послуг чи на державній службі обов‘язковим є використання української мови», – наголосив Мірощниченко.

Він підкреслив: для кожного громадянина не має обов‘язку вивчати будь-які інші мови. Наприклад, приїжджаючи на Закарпаття, українці не зобов‘язані знати угорську, однак мають конституційне право отримати інформацію у сфері послуг.

«Те ж саме стосується, якщо мене обслуговують румунською чи, навіть, російською. Тому кожен, хто працює у сфері послуг, мусить розуміти: в Україні є державна мова – українська. Так само усі, хто віддає дітей до українських шкіл, повинні усвідомити: разом із його правами представника нацменшини, повинен виконувати українське законодавство. Тому, навчаючись в Україні, такі люди мають здобувати освіту державною мовою», – підкреслив колишній нардеп.

Окрім того, він зазначив: угорськомовна тема щодо мовного закону затьмарила навіть тему російської, адже ця мова зараз неактуальна, оскільки РФ – країна-агресор. Але приналежність до будь-якої нацменшини не виключає обов‘язку вчитись державною мовою.

«Україна гарантує їм право вивчати їхню мову, однак вони зобов‘язані навчатись державною. Це робиться для того, щоб, отримавши повноцінну освіту, вони не опинились на узбіччі суспільства, а мали можливість отримати роботу та далі інтегруватись у соціум», – наголосив Ігор Мірошниченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 14:36 :38