У справі Рубана та Савченко будуть нові фігуранти, – прокуратура

ZIK

Сьогодні Шевченківський районний суд міста Києва продовжив запобіжний захід керівнику Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимиру Рубану ще на два місяці без можливості застави. Прокурори впевнені: на свободі Рубану бути – зась.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Рубан може полишити місце свого постійного проживання та зникнути з території України, переховуватись від органів досудового розслідування та суду», – вважає прокурор Олександр Банник.

Не хочуть відпускати ще й тому, що у слідства роботи – хоч греблю гати.

«Зокрема, потрібно отримати результати більше 13 видів експертиз, опитати інших свідків у даних правопорушеннях», – розповідає прокурор.

Адвокат не йме віри: все можна зробити швидше. Він запевняє: й досі не отримав усіх матеріалів справи. Зокрема, відео, де нібито Рубан і Надія Савченко планують збройну атаку на парламент.

«Це відео я бачив лише під час засідання Верховної Ради. До того моменту, коли обирався запобіжний захід, я його не бачив. Мені це відео навіть на сьогодні не було надано», – заявив адвокат Віталій Погосян.

Сам Рубан, як виявилося, й досі свідчень давати не хоче. Як усе було – обіцяє розповісти детально, коли розглядатимуть справу по суті. Сьогодні ж заявив: тоді думав, що бере участь у спецоперації.

«СБУ анулювала мені мій пропуск. Мені обіцяли перехід лінії розмежування без відома Служби безпеки і під прикриттям військової розвідки», – розповідає Володимир Рубан.

За це, розповідає обвинувачуваний, мав допомогти у переміщенні певних предметів. Проте суддя вирішує клопотання прокурорів задовольнити

Прокурори ж кажуть: поки не знають, чи це буде останнім проханням продовжити запобіжний захід.

«Досудове розслідування продовжене до шести місяців, тому поки не можна з певністю казати, коли воно буде завершене», – зазначив прокурор Олександр Банник.

Затримали керівника Центру звільнення полонених у березні. Величезну кількість зброї він нібито перевозив із так званої «ДНР», аби разом із депутатом Надією Савченко, за версією правоохоронців, влаштувати криваві теракти у центрі столиці.

Надію Савченко пізніше також заарештували. Прокурори ж попереджають: у справі ще будуть нові фігуранти.Loading...