Новини » Суспільство 4 травня, 2018, 7:10
Навчитися жити з людьми: чиновник вказав на складний момент з поверненням Донбасу

Після повернення окупованих територій Донецької і Луганської областей суспільству необхідно буде навчитися жити з людьми, які зрадили Україну.

Про це інтерв’ю «Апострофу» повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Результат пошуку зображень за запитом "фото Гримчака"

За словами чиновника, не варто довіряти результатам нинішніх соціологічних досліджень на окупованих територіях.

«Ну, чесно, проводити будь-які соціологічні дослідження на окупованій території – це приблизно як в 1943 році в тому ж Донецьку провести соціологічне опитування: як ви ставитеся до гестапо? Усі напишуть, що гестапо – це найулюбленіша їхня організація. І це не тому, що вони так думають», – пояснює він.

В даному контексті Гримчак вказує на складності, які можуть виникнути з жителями окупованих територій після повернення.

«Тут є величезна кількість нюансів. Але це – люди, які є громадянами нашої країни і з якими нам доведеться, подобається нам це чи ні, жити. Я прошу вибачення, нам доведеться жити разом з тими людьми, які втратили своїх близьких, в тому числі й під час бойових дій. Так, вони були зрадниками країни, вони взяли зброю, пішли на лінію фронту і чинили опір Збройним силам України. Але ми повинні розуміти, що з їхніми дітьми, мамами і так далі нам потрібно буде якимось чином спілкуватись. І це теж проблема. Ми готуємо спеціалістів, які готові спілкуватися з цією категорією людей. І це не так просто», – говорить він.

Також він звертає увагу на питання з правом голосувати для цих громадян.

«Ще один момент, найголовніший, мені здається, – це позбавлення права голосу. Але право вільного вибору – це базове право людини, його не можна просто скасувати або відтермінувати», – вважає Гримчак.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 20:03 :38