Із військових складів Яворова всю вибухонебезпечну зброю вивезено

Сьогодні, 4 травня, до власкора IA ZIK звернулася група жителів міста Яворова Львівської області з проханням вияснити, чи є безпечними для населення військові склади та 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила, розташовані впритул до житлового масиву.

Люди мотивують своє занепокоєння тим, що налякані вибухами на військових складах у харківській Балаклії.

У коментарі власкорові IA ZIK т. в. о. заступника командира 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила, постійне місце дислокації якої – Яворів, учасник АТО Руслан Ліщук запевнив, що військові склади небезпеки для міста не несуть, мовляв: там зберігається, винятково, стрілецька зброя, калібру не більше, ніж – 7,62, а вибухонебезпечна – вивезена.

«Також працюють робочі групи, які позбавляють територію біля складів від кущів та сухої трави, які можуть загорітися. Не допускають сюди бажаючих влаштовувати пікніки», – пояснив офіцер.

На запитання журналіста, чи мають військові склади в Яворові надійний захист від ймовірних посягань безпілотників, – Руслан Ліщук відповів ствердно.

«На військових складах в Яворові чергує два розводи з кулеметом. Ми навчали бійців виявляти безпілотники та ліквідовувати їх», – сказав заступник комбрига.

Власкор IA ZIK на власні очі пересвідчився, що в Яворівському гарнізоні, куди входять 53 військове містечко з майже 3 тис. населення та 24 окрема механізована бригада імені Короля Данила, територія військових складів є звільненою від чагарників і дерев

За словами військових, вони були змушені викорчувати ці «джунглі» на території складів, аби ліквідувати ймовірну смертельну небезпеку. Усі дії документували, узгоджуючи кожен крок з екологічною службою, мерією, надзвичайниками. Саме ця папка документів і допомогла свого часу «відбитися» від прокурорів, що займаються природоохоронними питаннями.

На території військових складів 24-ї ОМБ діє електронний засіб охорони для виявлення непроханих гостей, є сховища РАО (ракетно-артилерійське озброєння), мінералізовані смуги, доріжки з твердим покриттям, аналогічним тому, що є в на аеродромах, нагорнуті високі вали, які б у випадку ймовірної надзвичайної ситуації не дали б вибухам поширитися на житловий масив.

Окрім автономної системи пожежогасіння, на території військових складів в Яворові встановлено ще й бочки з водою та відра. Також тут у належному стані – величезний водозабірник. А за 500 метрів від складів – цілодобово знаходиться у бойовій готовності пожежний взвод (особовий склад – 25 військовиків, 3 пожежні автомобілі, проблем з пальним немає).

У 24-й ОМБ, діє капітально відремонтоване та добротно оснащене ще в минулі роки приміщення сторожової варти, яке стало одним з найкращих у Сухопутних військах Збройних сил України.

Приміщення сторожової варти разом з обладнаними за сучасними військовими вимогами навчальними майданчиками займає 0,3 га. Територія має надійну огорожу, встановлено вартову вежу.

Вартову службу оснащено радіостанцією та теле- відео спостереженням – наявну техніку, яку колись Залізна дивізія передала у несправному стані, офіцери полагодили самотужки.

Військовослужбовці не лише охороняють склади, а й проводять патрулювання лісів, що розкинулися біля 24-ї ОМБ – з метою запобігти лісовим пожежам через необачне поводження з вогнем цивільних, які тут відпочивають, збирають гриби, випасають худобу.

Loading...