Новини » Світ Читать эту новость на русском

Глава ОЗХЗ назвав кількість отрути, яку використали на Скрипалів

Експерти на місці отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в місті Солсбері. Фото: EPA-EFE/NEIL HALL

Для отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері використали від 50 до 100 г отруйної речовини.

Про це заявив голова Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) Ахмед Узумджу в інтерв’ю The New York Times, пише «Європейська правда».

За його словами, ця кількість – в діапазоні від трохи менше чверті чашки до половини чашки рідини – є значно вищою за ту, що могла бути створена в лабораторії для дослідницьких цілей, а це означає, що вона майже напевно створювалася для використання в якості зброї. При цьому точну кількість використаної отруйної речовини Узумджу не назвав.

«Для дослідницької діяльності чи захисту, наприклад, вам знадобиться від 5 до 10 грамів, однак у Солсбері було використано більше. Не знаючи точної кількості, я можу сказати про використання від 50 до 100 грамів, а це точно виходить за рамки дослідницької діяльності» – сказав він.

Відзначається, що речовину було знайдено на дверній ручці Скрипалів і в парку, де їх непритомними. Вона використовувалася в рідкій формі.

«Одна річ, яку важливо відзначити, нервовий агент, схоже, дуже стійкий. На нього не впливають погодні умови. Це пояснює, насправді, те, що ми змогли ідентифікувати його через значний час. Ми вважаємо, що він був високої чистоти», – зазначив голова ОЗХЗ.

За його словами, речовину буде включено в список хімічної зброї, і країни, чиї запаси, перевищують 5-10 грамів, будуть зобов’язані її декларувати.

Loading...