live

Екс-працівник СБУ відреагував на затримання у Києві бойовика Лусваргі активістами С14

ZIK

В екстреному порядку в СБУ зараз шукатимуть матеріали на Лусваргі, щоби хоч щось йому пред’явити. Бо якщо не буде висунуто звинувачення, його доведеться відпустити. А це викличе великий соціальний колапс.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив співробітник Служби безпеки України у 2004-2015 роках Іван Ступак.

 Як повідомлялося, праворадикали затримали бойовика угруповань «ЛНР» і «ДНР», бразильця Рафаеля Лусваргі.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав Сергій Мазур, який називає себе координатором організації «С14».

Коментуючи затримання Лусваргі, екс-співробітник СБУ Іван Ступак зауважив: оскільки Україна є правовою державою, затримати якусь людину можна безпосередньо на місці злочину або якщо на людині виявлено сліди злочину.

«Тому щодо Лусваргі – це не затримання. І у цьому випадку в СБУ в екстреному порядку шукатимуть усе, що у них є на Лусваргі. Шукатимуть матеріали, щоби хоч щось пред’явити цій людині. Бо якщо не буде висунуто звинувачення, його доведеться відпустити. А це, на мою думку, викличе великий соціальний колапс», – каже гість програми.

Іван Ступак додає, що адвокати Лусваргі мають усі шанси розбити вщент звинувачення щодо затриманого.

«У понеділок, вівторок або ж у середу прийдуть адвокати Лусваргі і в нашому українському суді законно розіб’ють вщент усі звинувачення, починаючи з моменту затримання. Будь-який адвокат підтвердить мої слова», – наголосив екс-співробітник СБУ.

Однак, зауважив Іван Ступак, спершу потрібно з’ясувати, що Рафаель Лусваргі робив у Києві, де він жив та хто утримував його фінансово.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Рафаеля Лусваргі затримали співробітники СБУ під час перетину державного кордону України в терміналі D міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Через кілька місяців, у січні 2017 року, Печерський районний суд Києва визнав бразильця винним у створенні терористичної організації, створенні непередбачених законом збройних формувань і призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Він став першим іноземцем не з Росії, засудженим Києвом за участь у війні на Донбасі.

У серпні 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок і повернув справу Рафаеля Лусваргі на новий розгляд.

Рафаель Лусваргі, який колись обіцяв «дійти до Києва і закінчити війну», штурмував Дебальцеве і зазнав поранення під Донецьким аеропортом, зараз перебуває на волі.

Читайте також: Кореспондент ZIKу розповів, що знайшли в бразильського бойовика Лусваргі

Loading...